İmza Kızın tanıtım filmi

0

Ne kadar zamandır yazamıyorum ve bunun utancı içindeyim emin olun. Ha şimdi yazacağım ha bugün yazacağım, şunu da yazmalıyım derken gece oluyor ve ben bitap biçimde yatağa yığılıyorum resmen. Biliyorsunuz İmza Kızın çıktı ve biz neredeyse çıktığından beri 38 yaşımıza kadar yaşamadığımız bir yoğunluk yaşıyoruz. Kitap çıktı, dağıtımı yapıldı yapılmadı, kitapçılarda bulamayanlar bizi aradı, televizyonlarda yapılan tanıtımlar, kitap fuarı, köşe yazarları kim ne yazdı takibi…derken burayı biraz boşladım farkındayım. Her işi ile bizzat biz uğraşınca durum bu oluyor maalesef. Anlatacak o kadar çok şey var ki, herhalde zaman zaman herbirine değineceğim ama önce kitap fuarından bahsetmek istiyorum.

2 Kasım 2010’da yine Tüyap Kitap Fuarı’nda ilk kitabım Hayat Çocukla Güzel’i imzalamıştım. O zaman hafta içi idi ve o gün yeğenim Ozan dünyaya gelmişti ben fuarda iken. Dolayısıyla o heyecanla ve hafta içi bir gün olması sebebiyle ne yolun, ne kalabalığın farkına varamamıştım. Eh hani kitabımın önünde de öyle sıra filan olmamıştı, imza almak için. Ama bu sefer herşeyi en abartılı haliyle yaşadık. Bir kere hala anlayabilmiş değilim böylesine önemli bir fuarı niye şehrin bu kadar dışında biryerlerde yaparlar? Giderken iki saat dönerken dört saatimiz yolda geçti. Yanlış okumadınız tam altı saat harcadım fuara gidip gelebilmek için. İçeride bir yoğunluk, ne kitaplara yaklaşabiliyorsunuz, ne istediğiniz yazarın yanına gidip iki çift laf edebiliyorsunuz…Gelelim bizim standa, yayınevimiz Yitik Ülke bu sene ilk kez fuara katılıyordu dolayısıyla yeri de hazırlığı da çok acemiydi denebilir. Ama gelen insanların sıcaklığı, arkadaşlarımın o trafikte, kalabalıkta üşenmeden fuara gelip bizi ziyaret etmesi belki de her türlü olumsuzluğu görmezden gelmemi sağlayan en önemli faktördü. Yazılı ve görsel medyanın da önemini anladık bu sayede. Fuardan önceki gün CNN Türk Güne Merhaba’ya konuk olmamız tanınırlığımızı epey arttırmış anlaşılan. Sizi televizyonda gördük diyen epey kişi oldu. Kitabımız o kadar sattı ki o gün, yayınevi yeniden kitap getirtti. Yani anlayacağınız fuar çok güzeldi.

Şimdi sırada 3 Aralık var. Kitabımızın lansmanını yapacağız. Yazarlarımız ve basın ile buluşacağız, birbirimizi tanıyacağız ve başarımızı hep beraber kutlayacağız. Heyecan var mı? Çokkk. Stres var mı? Fazlasıyla. Tüm bunlara değer mi? Kesinlikleee.

Kelimelerime son verirken sizi İmza Kızın’ın tanıtım filmi ile baş başa bırakıyorum. Bir tık kadar yakın.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz