>İstanbul Modern Sanatlar Müzesi

0

>


Pazar günü çok keyifli bir gün geçirdik. Erkan ile ortak arkadaşlarımız Ayşe ve eşi Naci ile olup da zaten keyifsiz bir an bile düşünemiyorum. Bu kadar mı tatlı bu kadar mı neşeli bu kadar mı dolu dolu olabilir insan. İkisi de birbirinden değerli bizim için. Şimdi aramıza katılan Duru için de öyle olduğunu düşünüyorum. Çünkü en sevgili oyuncağı NooNoo yu Naci’ye vermekten hiç çekinmedi. Başta sakallarından biraz korktu ama sonra alıştı. Ayşe ile zaten baştan kaynaştı. Açe Açe demesini bir duysanız sanki kırk yıllık dostlar.
Ayşe ve Naci’yi önce Beşiktaş’ta evlerinden alıp doğru İstanbul Modern Sanat’a gittik. Malesef bir türlü vakit bulamamıştık bu güzel kurumu gezmeye.
İstanbul Modern Sanat Müzesi, sergi ve etkinlikleriyle geniş halk kitlelerinin modern ve çağdaş sanat ile tanışmasını sağlıyor gerçekten de. Türkiye ve tabi İstanbul için inanılmaz bir eser. Kendimi sanki Avrupa’da bir müzede, bir sergide geziyor hissi verdi bana. Hatta oradakilerden daha güzel buldum diyebilirim. Beni en çok etkileyen bölüm “çekim merkezi” sergisi oldu. Tavandan tellerle kitapları asmışlar. O kadar değişik bir görüntü olmuş ki. Bunun gibi bir sürü orijinal fikirler sergileniyor burada. Duru’yu en etkileyen şey ise cam fanusun içine konmuş üç tane top oldu.
Aaa doh!doh! deyip durdu. Bu arada müzenin bir cafesi var ki gitmeye değer. Denize sıfır oturup Sarayburnu senin , Topkapı Sarayı benim kahvenizi yudumluyorsunuz.
Bir pazar gününüzü ayırın ve İstanbul Modern’ e gidin derim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz