İstanbul’da bir sürrealist

0

 

Uzun zamandır gitmek istediğim Sakıp Sabancı Müzesindeki Dali sergisindeydim bu karlı İstanbul gününde sevdiğim dostlarımla. Büyük bir heyecan duyuyordum ne zamandır bu sergi için. 2 yıl önce kendi mekanında İspanya Figueres’de gezmiştim müzeyi ve hayran kalmıştım Dali’nin muhteşem beynine ve yarattıklarına. Bugün benim için bir hayal kırıklığı olduğunu içim rahat söyleyebilirim. Ne kadar az eser, tablo ve ne kadar çok eskiz vardı sergide. Oysa ki müzenin bahçesinden girişte Figueres’deki Dali Tiyatro müzesinin sembolü olan yumurta ev ekmekli kuleyi gördüğümde “heh işte aynısı ” dedim kendime ve arkadaşlarıma.

Emirgan parkına bıraktığımız arabamızdan bizi alan Müze Servis Minibüsü müzenin kapısına kadar da bırakınca gerçekten bugün bu sergi keyfime keyif katacak demiştim ki, hakikaten sergi beni çok ama çok düş kırıklığına uğrattı.

 20 Ocak 2009’a kadar açık olacak sergiyi gezebilirsiniz. Ancak gerçek Dali müzesindeki eserlerin çok azını göreceğinizden şüpheniz olmasın. Kırmızı Koltuk hariç tabi.
Sergi çıkışı güzel bir demleme çay ve harika pastalar yemek isterseniz Arnavutköy’de butik pastane Muskat tam sizin için. Hele şu ara yılbaşı kurabiyelerini görmelisiniz. 0212.287.59. 43 Arayın ve Gül Cergel’in harika pastalarını tadın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz