İşte öyle

4

Beklenen gün dün geldi geçti bile. Okullar açıldı da bugün ikinci günü oldu. Dün Duru kadar bana da zor bir gündü. Tüm yaz beraberdik, her sabah “anne bugün ne yapacağız?” sorusuyla uyandık, gece “anne yarın ne yapacağız?” ile yattık. Bazen sınırlarımı zorladı bazen bana dert yoldaşı oldu. Okul açılsa da bir nefes alsam derken okul açıldı. Gelin görün ki dün benim çok zor geçti. Elimi kolumu nereye koyacağımı şaşırdım, yapacak iş bulamadım. Vakit geçmedi. Akşamı zor ettim. Tabii bunların hiçbirini ona belli etmedim.

Akşam eve geldi. Artık gerçekten büyümüş bunu iyice anladım. Servisten inip yukarı kendisi çıktı, ödevlerinin başına ben söylemeden oturdu (evet ilk günden Fen Bilgisi ödevi vardı), akşam yatağına kendisi gidip yattı. Yani her şey şimdilik yolunda.

Bana gelecek olursak bu sabah onu okula yolladım ve günü kendime ayırdım. Bugünlerde eğitimlerim yok, danışmanlık yapmıyorum yani biraz sakinim. Sosyal sorumluluk projeleri de haftaya hızlanacağından bu hafta fırsat bu fırsat deyip önce Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali’nden seçtiğim ilk filmi izlemek için Nişantaşı’na gittim. Bu yıl biliyorsunuz belki, teması ÇOCUK ADALETİ festivalin. Harika filmler var. Bugün izlediğim PEŞİMDEN GELME gerçekten çok etkileyiciydi. Polis teşkilatı mensubu psikolog Johanna, iş için  Thüringe’ e gidiyor ve burada eski arkadaşı Vera ile karşılaşıyor. Bu buluşma ile, birbirinden habersiz aynı erkeğe aşık olmuş olan bu iki eski arkadaşın ilişkilerinde üstesinden gelemedikleri eski sorunlar su yüzüne çıkıyor. Yönetmenliğini Dominik Graf’ın yaptığı filmde çok değişik psikolojik olaylar inceleniyor.

Film bitince aniden diyete başlamaya karar verdim ve hafif bir salata balık eşliğinde kendime bir öğle yemeği ısmarladım. Yalnız kalmak bana iyi geliyor bazen. Üstüne güzel bir çay içip evime döndüm.

Evde beni çok güzel haberler beklemiyordu…Bir anda her şey allak bullak olabiliyor hayatta. Belki sonra yazarım. İşte böyle…

4 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz