Jou-Jou

0

Bir doğum günü mekanı bulmak , kızımı yaşıtlarıyla oynatabilmek , çayımı rahatça içerken çocuğumun da arkadaşlarıyla ve farklı aktivitelerle vakit geçirebileceği bir yer bulabilmek için, altı yıl önce – iki yaşlarındayken – ne kadar zorlandığımı Renkli Ada’nın açılış yazısında dile getirmiştim.

Bugün size İstanbul’dan değil de İzmir’den bildirmek istiyorum. İzmir den Jou Jou Parti ve Aktivite Merkezi’nden. Bu mekanın benim için ayrı bir önemi var çünkü burası bebekliğimin, çocukluğumun, genç kızlığımın, iş hayatımın, evliliğimin her bir detayını bilen, iyi günde kötü günde bana hep yol gösterici olan biricik kuzenim Bahar Tapkaç’ın sahibi olduğu mekan.

Jou Jou, ana okulu öncesi, çocukların saatlik olarak yaşıtları ile bir araya gelecekleri, konusunda uzman öğretmenler gözetiminde oyun oynayabilecekleri, çok kalabalık ya da karmaşık olmayan, ancak bunun yanında çocukların sağlıklı fiziksel ve zihinsel gelişimini destekleyecek yeterli miktar ve kalitede uyaran bulunan bir yer. Hafta içinde sadece oyun grupları var ve eğlenceli, becerilerini geliştirici faaliyetler yapılıyor burada. Jou Jou’da harika bir uygulama var. Siz çayınızı kahvenizi içerken kapalı devre tv sistemi sayesinde çocuğunuzu da izleyebiliyorsunuz. O , sizi görmüyor ama siz onu gözlemleyebiliyorsunuz. Hafta içi oyun grupları, yaş gruplarına göre ayrılmış olarak, pazartesiden cumaya, 09:00 – 18:00 arasında.

Ya hafta sonları? Doğum günü partileri, sınıf toplantıları, okul ve özel gün kutlamaları, temalı partiler  gibi aktiviteler düzenliyorlar.  En çok da bu temalı partileri seviyor bu ara çocuklar. Bizim kız kesin Winx ya da Hannah Montana seçerdi eminim. Ah başladı efendim bizde genç kız partileri… Jou Jou’da uygun fiyatlara kostüm de kiralayabiliyorsunuz, pinyata da alabiliyorsunuz. Pinyatalar da yine konsepte göre çeşit çeşit, cıvıl cıvıl.

Çocuğunuzun yeni arkadaşlar, yeni beceriler kazanması, akranlarıyla iletişimini arttırması, sizin ebeveyn olarak yeni tecrübeler ve fikirler edinmeniz, çocuğunuzu sizden ayrı yaşıtlarıyla oynarken gözlemleyebilmeniz ve ana okuluna geçişini kolaylaştırmanız için Jou Jou’ya uğramanızı tavsiye ederim.

Ha gitmişken benden de selam söyleyin, hatta kuzenime benim için sıkı sıkı bir sarılın, şaşırmaz merak etmeyin.

ADRES:

1787 Sokak No: 11/A Bostanlı, Karşıyaka – İZMİR

TELEFON:

0 232 362 72 74

E-POSTA:

info@jou-jou.org

WEB:

www.jou-jou.org

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz