Kadıköy Belediyesi Kitap Günleri

0

Geçen yıl ilk kez tarihi Haydarpaşa Garı’nda düzenlenen ve 100 bin okurun ziyaret ettiği Kadıköy Belediyesi Kitap Günleri, tarihi garın özlediğimiz atmosferinde bugün (3 Haziran Cumartesi) başladı. 11 Haziran’a kadar tam 9 gün sürecek 9. Kitap Günleri’ne bu yıl 200’e yakın yayınevi katılırken, yüzlerce yazar, hem söyleşiler hem de imza günlerinde okurlarla buluşacak.

Kadıköy Belediyesi’nin Kadıköy Belediyesi Gönüllüleri ile birlikte düzenlediği 9. Kitap Günleri’nin açılış töreni Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu’nun konuşması ve Kadıköy Belediyesi Çocuk Sanat Merkezi Orkestrası ve Korosu’nun müzik resitaliyle başladı. O kadar muhteşem bir kalabalık vardı ki herkes tek bir yürekti sanki. Onur konuğu Füruzan, Yayıncı Onur Ödülü’ne layık görülen cezaevindeki Cumhuriyet Kitap Eki Genel Yayın Yönetmeni Turhan Günay’ın kızı Elif Günay, Çizgi Roman Ödülü’ne layık görülen Karaoğlan’ın yaratıcısı Suat Yalaz da açılışta bulunan tanıdık isimlerdendi.

Çok şanslıyım ki iki yıldır ben de kitaplarımı imzalıyorum bu tarih kokan mekanda. Vagonların içinde kah sohbet ediyoruz, kah önünde fotoğraf çektiriyoruz. Yazar arkadaşlarla sohbetlerimize, imza için gelen okurlarımız, arkadaşlarımız, dostlarımız eşlik ediyor. Konuşulan tek şey edebiyat, sanat, müzik. Aşağıdaki fotoğraf biz, Yitik Ülke Yayınları kadın yazarlarının bir kısmı. Duygu Asena sokak, A59 Yitik Ülke standına bekleriz.

840 yazarın kitaplarını imzalayıp, 86 söyleşinin yapılacağı Kitap Günleri’ni açılışının ilk saatlerinde 7 bin kişi ziyaret etmiş inanabiliyor musunuz?

RİNG SEFERLERİ VAR

Show Radyo sponsorluğundaki Kadıköy Belediyesi, 9. Kitap Günleri boyunca Bostancı Lunapark, Bostancı Vapur İskelesi ve Kadıköy Haldun Taner önünden Haydarpaşa Garı’na ring seferleri düzenleyecek. 3-11 Haziran günleri 11.00, 13.30, 16.30 ve 19.30’da Bostancı Vapur İskelesi önünden; 10.30, 14.00, 17.00, 20.00’da Bostancı Minibüs Yolu Lunapark önünden; 11.30, 13.30, 15.30, 17.30, 19.30’da Kadıköy Haldun Taner önünden 9. Kitap Günleri’nde servisler olacak.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz