Kadının Adı Var Bu Hafta Nerede

4

Biz üç kadın; Özge Uzun, Ebru Üzümcü Tuay ve bendeniz biliyorsunuz Kadının Adı Var demek için çıktık bir yola. Bu öyle bir yol ki her gün bizle koşanlar artıyor, güçlerimiz birleşiyor ve yere çok daha hızlı basarak ilerliyoruz.  Öyle farklı sosyal yapıdan kadınlar bir araya gelip, el ele oluyoruz ki, umut doluyoruz. Okuma yazma bilmeyen de geliyor, üniversite hocası da. Gösterinin sonunda sohbet ediyoruz, sarılıyoruz, ağlıyoruz, gülüyoruz.

3 kadın: İnsanlık kadar yaşlı, gelecek kadar keşfedilmeyi bekleyen, eski acılardan yeni kahramanlıklar yaratmak isteyen. 3 kadında her kadının utancı, isyanı, istekleri, korkuları. Herkes gibi istiyorlar iyi bir işleri olmasını, keklerinin kabarmasını, çocuklarının iyi okullara gidebilmelerini, eşlerinden iltifat duymayı, dolmuştaki tek yolcu olmaktan korku duymamayı, girişimde bulunacakları zaman cesaretlendirilmeyi, suçluluk duymadan kendilerine zaman ayırmayı.

3 kadın, 181 bin çocuk gelinin, 24 milyon istismara uğrayan çocuğun hem zanlısı, hem koruyucusu. Bu üç kadından biri Ünzile ise, biri sizsiniz, biri de biziz.

Yapılan araştırmalar gösteriyor ki, kadının eğitimi yüzde 1 oranında arttığında, o ülkenin gayri safi milli hasılasına bunun katkısı yüzde 3,37 oranındadır.

Kadınların kendi potansiyellerini gerçekleştirmesi demek, okur yazar insanların çoğalması, iş hacminin artması, ekonominin güçlenmesi, ülkenin kalkınması demek. Ayrıca, kadın ve erkeğin barışması ve doyumlu beraberlikler kurabilmeleri demek. Böylece toplumun sağlığı, iş verimi ve çocuk gelişimi alanlarında Türkiye’nin ilerleyebilmesi demek.

Daha yazacak çok şeyimiz var ama asıl önemlisi söylediklerimiz, oynadıklarımız. Bir gün gelip izleyin.

Kadının Adı Var You Tube kanalımız da artık açıldı. Gösterimizden kesitler sunacağız kanalımızda ve sizi bizi konuşacağız.

https://www.youtube.com/watch?v=kQvqX8_T7-o

Bu hafta Dünya Emekçi Kadınlar Günü 8 Mart’ta gösterimiz Fikirtepe Gönüllüleri’nin katkılarıyla Fikirtepe Saray Düğün Salonunda. Ücretsiz olan gösterimize hepinizi bekliyoruz.

Saray Düğün Salonu, Mandıra Caddesi, Fikirtepe

Tel: 0216.565.63.93-94

4 YORUMLAR

  1. Dilerim yolunuz açık olsun… Olsun ki, dalga dalga büyüsün ve ihtiyacı olan herkese ulaşsın. Kimbilir kaç kadın için farkındalık sağlayacak, kaç kadın için kendini arama yolculuğunun başlangıç vuruşu olacak, kaç kadının kendi sesine kulak vermekten korkmaması gerektiğini anlatacak. Bizlere düşen ise, elimizden gelen desteği sizlere vermektir… Kendi adıma hazırım ve bende kadının adı var diyorum…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz