Kahvaltının mutlulukla bir ilgisi olmalı

2

Başlığı beğendin mi sevgili okur? Ne çok isterdim bu söz bana ait olsun ama maalesef değil. Yine de mutluyum çünkü çok sevdiğim Cemal Süreya’nın bu güzel söz. Benim en sevdiğim öğün olduğundan mı bilmem kahvaltı sofralarına bayılıyorum. İster hazır sofraya oturayım ister ben hazırlayım hiç fark etmez sohbete de yemeğe de doyamam. Eh tabi bu kahvaltıda bir de güzel dostlar varsa Cemal Süreya’yı anmadan geçmem. İşte bugün de, yaşamıma mutlu an’lar olarak kaydedildi. Bodrum Gündoğan’da harika bir manzaraya hakim taş bir evde çaylar içildi, kabaklı börek yendi, kahkahalar yükseldi, kahveler koktu, begonviller masada uçuştu ve yepyeni dostlar edinildi.

Bir önceki yazım YAŞAMAYA UTANIYORUM’dan sonra bugün YAŞAMDAN UMUTLUYUM yazmak istiyorum. Yaşamdan umutluyum çünkü bugün harika iki genç, adam gibi adamla tanıştım. Hatta içimden hep şu geçti onlar konuşurken ‘allahım benim kızım da böyle okusun, böyle kültürlü olsun, böyle kibar, böyle mütevazi olsun’…Umutluyum çünkü bugün tanıdığım tek çocuk, çok kardeşli çocuklara taş çıkartacak türden…Sosyal, paylaşımcı, arkadaş canlısı, ailesine düşkün, hoşsohbet bir tek çocuk. Bana söylenen “tek çocuk hiç çocuk”, “tek çocuk bencil olur” yargılarının hepsini çürüten bir tek çocuk. Ha ev arkadaşı da “bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyeyim” atasözünün hakkını veriyordu doğrusu. Umutluyum okur, çok umutlu.

Vee mutlu an’ların mimarı o sımsıcak evin sahibi Zennur Abla…Çok duyduğum geç bulduğum kişi…Tek çocuğun annesi…Kimbilir belki çok yakında, buralarda onunla tanışırsın sevgili okur.

Bodrum’dan bildireceklerim bugünlük bu kadar, ama bugünlük…

2 YORUMLAR

  1. Sevgili Banu , bu sabah Kahvalti bahane paylaşımlar sahaneydi:))) ne güzel sohbetler ettik gençlerle enerji doldum ben de … Seni misafir etmek uzun süredir arzuladığım seydi ve gerçekleşti … yine yapalım…

  2. Her kim kendi yaptiklarini ovuyor seninkileri kotuluyorsa kosarak uzaklas ;-) tek cocuk cift cocuk onemli olan sevgili cocuk, ornek istersen bende de cok var, ozledim gelir gelmez ara:-)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz