Kapadokya’da Airbnb, Freya Kapadokya Taş Ev

0

Türkiye’de ilk kez Airbnb sistemi ile ev kiralayıp en şahanesine denk gelmek; Freya Kapadokya Taş Ev.

Defalarca Kapadokya’ya gitmiş biri olarak Ağustos ayının bölgeyi gezmek için çok uygun bir zaman olmadığını bilsem de, son yılların çıplak gözle görülebilecek en iyi meteor yağmurunun buradan izleneceği haberini alınca ne sıcak, ne uzaklık yolumuza engel oldu. Bana kalsa gider miydim emin değilim ama tam bir astronomi tutkunu olan “eşim bey” beni ilk defa bir gözlem etkinliğine davet edince davete icabet etmemek olmazdı. Kapadokya’da Kızılçukur Vadisi en iyi gözlem yapılacak yermiş, gidelim mi diye sorduğunda açıkçası gözlemden çok vadide gün batımı, hoş bir şarap masası, güzel müzik eşliğinde romantik bir ortam beni heyecanlandırdı ve ikiletmeden, EVET dedim. Detaylarını bir başka yazıda anlatacağım gözlem deneyimini ve hayalimdeki gün batımı organizasyonunu en güzel şekilde gerçekleştirdik. Bu kez sizlere Türkiye’de ilk defa airbnb ile ev kiralama deneyimimizi anlatacağım.

Daha önce Amerika ve Sicilya’da uzun ve kısa dönem olmak üzere Airbnb tecrübemiz olmuştu ama nedense kendi ülkemde bir evde kalma fikrine uzaktım. Kapadokya’da özellikle istediğimiz zaman istediğimiz yerde kahvaltı etmek, çayımızı, kahvemizi odamızda rahat ve sınırsızca içmek, şehir içinde her yere yürüme mesafesinde bir yerde konaklamak için ev kiralamanın çok daha uygun olacağını düşündük. Şansımıza da görüp görebileceğimiz en güzel evi bulduk; Freya Kapadokya Taş Ev.

Kapadokya’da görülecek yerlerin hepsine kolay ulaşımı, Kızılırmak kıyısında oluşu ve canlılığı nedeniyle bu gidişimizde Avanos’ta kalmayı tercih ettik. Freya Kapadokya Avanos’un merkezinde, tüm restoranlara ve Kızılırmak’a üç dakika yürüme mesafesinde olan bir taş ev. Aslında ayrı girişleri olan altlı üstlü iki ev. Bizim kaldığımız, sıcak hava balonları ve nehir manzaralı üst katta üç kişi kalabilir. Bir adet çift kişilik yatak ve sofa yatak bulunan bir oturma odası var. Kışın şömine başında oturabilir, bahar aylarında terasında keyif çatabilirsiniz. Tam donanımlı mutfağı, sıcak sulu taş banyosu, Kapadokya ruhuna uygun mimarisi ile çok rahat edebileceğiniz bir ev. Alt katta iki adet tek kişilik, bir adet çift kişilik ve bir de yatak olan koltukla rahatlıkla beş kişi aynı evde kalabilir.

İsterseniz yemekleri kendiniz yapabilirsiniz, her tür ekipman mevcut ama yöresel tatları denemek isterseniz de tüm restoranlar yürüme mesafesinde. Ben zincir restoran ya da Amerikan kahveleri tercih ediyorum derseniz Avanos’ta hepsi mevcut. Freya Kapadokya arzu ettiğiniz takdirde konuklarını balon, atv, at binme turlarına da yönlendirebiliyor. Bizim gibi manzaralı noktalarda gün batımını izlemek isterseniz sizin için şarap ve peynir tabağı organizasyonu da yapıyor. Eski İskandinav mitolojisinde güzellik ve aşk tanrıçası olarak bilinen Freya, bu taş eve adını vererek günümüzün güzelliklerini ve aşklarını yaşatmaya devam ediyor.

Toprağın sana dönüştüğü Kapadokya’da airbnb tercih edenler için  Freya Kapadokya Taş Ev’i gönül rahatlığıyla tüm gezi severlere tavsiye ederim.

Yukarı mah. 111.sk. No.9 Avanos

+90.507. 217 5023 +90.555.520 5921

Instagram: freyacappadocia

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz