Kız Çocukları

1

Yeni yıl yaklaşırken ben de yazılarımda biraz daha fikir verici konulara yer vermeye özen gösteriyorum. Daha önce yazdığım yaratıcı yeni yıl hediyelerinden sonra bugün de o akşam için eğer özel bir sofra kuracaksanız yemek önerilerine değineceğim. Yok yok yemek tarifi vermeyeceğim, aslında Baklava Hamuruna Sarılı Levrek tarifim bekleniyor ama onu bir başka yazıya ayırdım. Bugün kendi yaptıklarımdan değil de Kız Çocukları‘nın yaptıklarından bahsedeceğim.

IMG_2540Evde davet mi vereceksiniz, özel bir gün mü kutlayacaksınız, kahvaltıya misafiriniz var sıcak ev yapımı poğaça mı ikram etmek istiyorsanız, vaktiniz yok, yapmayı bilmiyorsunuz ya da yemek yapmaktan nefret ediyorsunuz. İşte tüm bunlar için bir telefon kadar yakın size Kız Çocukları. Ege’li üç kız kardeş aslında onlar. Rahmetli babaları onları bir melodi eşliğinde böyle uyandırırmış; kız çocuklarııııı, kız çocuklarıııı…Üçü de birbirinden yetenekli, üçü de farklı alanlarda kendilerini geliştirmiş. Kız Çocukları’nın yemekleri yapan yani direği Nurdan Toper. Kendisinin tüm zarafeti yemeklerine de yansıyor. Her bir tabağı özel dokunuşlarla farklı hale getiriyor. Bir kere modern, günümüzün süslü püslü renkli yemek ve pastalarında usta olduğu kadar geleneksel Anadolu tatlarında da çok başarılı. Keşkek, tarçınlı et, imam bayıldı yeme de yanında yat dedirten cinsten.

corba

FullSizeRender (3)

1174817_770913546279578_2197025991470688847_n

Peki ev yemekleri yapan diğer yerlerden farkı ne Kız Çocukları’nın? Size özel yani terzi usulü çalışıyorlar. Siz misafirlerinizi kısaca anlatıyorsunuz ya da nasıl bir ortam olacağını söylüyorsunuz, onlar size seçenek sunuyor. Örneğin geçenlerde gelecek misafirlerim için sipariş verdiğim iki meze çeşidinin renkleri sofrada hoş durmayacağı için başka bir meze önerdiler ve çok da hoş oldu. Bunun gibi yaratıcılık ilk planda. Ya da evinize ilk gelecek misafir için domates çorbası istediğinizde, “kaşar peynir yerken sorun olur” diyerek hiç aklına gelmeyen bir noktaya dikkat çekiyorlar.

Gelelim yılbaşı sofrasına…Harika seçenekleri var. Yılbaşı renkleri, kırmızı, yeşil kullanarak hoş bir sofra hazırlayabilirsiniz. Önceden sipariş verirseniz onlar da çok sıkışmazlar ve size özel hazırlanabilirler. Bu arada Şeftali Kurabiyesi harika. Gerek görünüm gerek tat açısından çok özel bir hediye olabilir eğer bir yere davetliyseniz o gece.

IMG_1256 (1)

Sizi şimdilik Kız Çocukları ile baş başa bırakıyorum. Siz sayfalarını inceleyin. Tok karna incelemenizi tavsiye ederim.

www.kizcocuklari.com

Cep Telefonu : 0 (536) 071 16 86

E-Mail : kizcocuklariyiz@gmail.com

 

twitter:kizcocuklari

instagram:kizcocuklari

facebook: Kız Çocukları 

1 Yorum

  1. Banu yazdıklarında o kadar haklısınki.Ben Nurdan hanımın yemekleriyle sende ve Sığacık”da Teos Ormancı kampında tanıştım.Yemekler hem göze,hem mideye hitap ediyordu.Nurdan hanım pişirirken sevgisini de katmıştı.Bir ressam olarak.Tüm yaptığı ürünlerin yağlıboya resimlerini yapabilirim.Kendisinin bu güzel uğraşında devam etmesini.Bizlerinde bu güzel tatlardan mahrum etmemesini dilerim

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz