Macca Fish

0

Yiyerek, masa başında sohbet ederek sosyalleşmeyi sevenlerdenim ben. İster evimde ister bir restoranda masamız kalabalık olsun, farklı tatlar deneyelim, dinlenelim, yemeğe devam edelim, yine dinlenelim… İşte en mutlu olduğum anlar. Tabii sosyalleşirken trafik, kalk git der gibi dükkan sahipleri, otopark sorunu özellikle hassas olduğum konular. Bu yüzden de ilk tercihim mahallemdeki mekanlar oluyor haliyle, ya da yürüme mesafesindekiler. Et, meze tarzı takılmak istersek mekanımız hazır. Evimizin bir sokak altındaki Çakıl tam bizlik. Kebap için yine yürüme mesafesinde Adanalı Yusuf Usta, hafif bir şeyler içmek için Craft Bar, kahvaltı için alt binamızdaki Bakıroğlu vakit harcamadan hemen ulaştığımız yerler. Fakat dışarıda bir yerde balık yemek istediğimizde bugüne kadar hep kararsız kalıyorduk.

Eve yakın olacak, mezeleri ve balığı taze olup balık çorbası her daim bulunacak, öyle kalk git sırada bekleyen var muamelesi yapmayacak, mısır ekmeği sapsarı olup, lakerdası lokum olacak balıkçı bulamıyorduk doğrusu. Bu saydıklarımın biri oluyorsa üçü olmadığından çoğu zaman evde balık yapıp ya çorbadan ya mısır ekmeğinden fedakarlık yapıyorduk.

2015 Haziran ayında restore edilen Macca Fish’i arkadaşım Zehra İkiz’in paylaşımlarında görüyordum. Ne zaman onun bu keyifli mekanda parmağı olduğunu öğrendim, işte artık balıkçımız da var dedim. Güzel işlere imza atan kadın arkadaşlarımı her zaman desteklerim ama bir de iyi iş gerçekten kendini gösteriyor. Cunda Mutfağının tam benlik lezzetlerini sunan Macca Fish’e bir akşam ailece gittik. Aydınlık, ferah, geniş mekanda uğultu olmadan, gerek mekan gerek çalışanların balık kokusunu hissetmeden, her dakika başımızda dikilmeyen ama göz temasıyla her daim hizmete hazır olduğunu hissettiren personeliyle huzurlu ve bol muhabbetli yedik balıklarımızı.

Zehra bize çocuk oyun alanından bahsetti. Özel oyunların ve aktivitelerin bolca olduğu bu bölüm, kendisi de anne olduğundan en hassas olduğu yer. Mutlu çocuklar mutlu ebeveynler yaklaşımı ile hakikaten güzel şeyler yapıyorlar.

Özel toplantılar, şirket yemekleri, lansman gibi pek çok konuda hizmet vermek için de uygun olan mekanın bence en güzel yanı hem işyeri hem yerleşim yerlerinin ortasında olması. Haftanın yedi günü 08.00 – 24:00 saatleri arasinda hizmet veren Macca Fish haftasonları serpme kahvaltısı ile konuklarını ağırlamaya devam ediyor.

Yılbaşı akşamı için de bir program hazırlamışlar. Ben o akşam dışarıda olmayı çok sevmesem de “aman yemeğim önüme gelsin, biraz müzik, biraz eğlence, Kozyatağında yılbaşı mekanı” diyenler düşünebilir…

Adres: Hüseyin Çelik Sokak Topaloglu Ismerkezi 9/A

 Kozyatagi Kadiköy/ISTANBUL
 Tel: +90 216 4103054

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz