Makarna Sevmeyen Var Mı?

0

Çocuklara en sevdiğin yemek ne diye sorduğumuzda yanıtların çoğunun “makarna” olacağını  tahmin ederiz de makarna sevmeyen yetişkin var mı asıl ben bunu merak ediyorum. Şöyle bol domates soslu kekikli ya da deniz mahsullü bir makarnaya kim hayır diyebilir? Şahsen kızıma bir türlü soslu makarna yediremesem de kendim her çeşidine bayılıyorum. Çok seyahat ettiğimiz için hemen her yerde bulunduğundan da ailece kurtarıcımız oluyor çoğu zaman. Fakat sizin de tahmin edeceğiniz gibi en güzel makarnaları İtalya’da yiyoruz. Yiyorduk. Evet artık -di’li geçmiş zaman kullanıyorum çünkü Türkiye’de de gerçek İtalyan makarnasını artık tüketebileceğiz.

Organickid - Rustichella - Eataly etkinlik (2)

Ünlü İtalyan makarnası Rustichella d’Abruzzo artık Türkiye’de. Geçtiğimiz günlerde Rustichella d’Abruzzo makarnalarının Türkiye temsilciliğini yapmaya başlayan Orgnanickid’in davetiyle Michelin yıldızlı İtalyan Şef William Zonfa’nın hazırladığı özel sunumlarla makarna tadımındaydım.

Organickid - Rustichella - Eataly etkinlik (7)Önce biz büyükler için deniz mahsüllü, safranlı pırasa soslu makarnaları tattık. Sonra da çocuklara özel üretilen sebzeli, tam buğdaylıları. Şef William makarnaları hazırlarken biz de Rustichella d’Abruzzo’nun sahibi Giovanni Intilla’dan hikayesini dinledik. İtalya’da makarna yediğimde hep az pişirdiklerinden rahatsız olurdum. Giovanni bunun sebebinin ağızda daha çok çiğnenip öğütüldüğü için şişkinlik yapmaması olduğunu söyledi. Ben çok pişmiş seviyorum desem de gerçek makarnacıyla inatlaşmanın anlamı yok. Bununla beraber 9 dakika pişen Rustichella d’Abruzzo hiç de az pişmiş gibi değildi.

Organickid - Rustichella - Eataly etkinlik (5)

Dünyanın en sağlıklı en iyi makarnasını üretebilmek için en iyi hammaddeyi kullandıklarını söyleyen Giovanni, çocuklar için üretilen %100 organik Zerotre makarnalarının en kaliteli organik durum unu ile yumuşak buğday unundaki protein miktarından üretildiğini dile getirdi. Sebzeli makarnaların bal kabaklı ve havuçlu, ıspanaklı ve kabaklı çeşitleri olduğu gibi, çocuklara makarnayı sevdirmek için son derece keyifli ambalajlar tasarlamışlar.  Türkiye’de henüz yaygın olmayan ve Organickid aracılığıyla pazara giren glütensiz makarnalar Zerotre tarafından çocuklar için özenle üretiliyor.

Organickid - Rustichella - Eataly etkinlik (9)

William Zonfa’nın pişirdiği ve İstanbul’da yirmiye yakın satış noktasında ve www.organickid.com.tr adresinde satışa sunulan makarnalar özellikle hafta sonu akşamlarında film eşliğinde menümüzün  yıldızı olacak gibi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz