Melekler Örüyor

0

Seni en fazla rahatlatan hobin ne diye sorsanız herhalde ilk yanıtım örgü örmek derim. Bir kere tezcanlı biri için çabuk sonuca ulaşmak belki de bu seçimimin en önemli sebebi. Renklerle oynamak, yeni modeller yaratmak, ilmek sayısı ile bulmaca çözer gibi uğraşmak beni fazlasıyla mutlu ediyor. Belki de kimine göre zulüm olan bu saydıklarım benim için hoşça vakit geçirmek demek. Bir de ördüklerimi kullanmak ya da sevdiklerimin kullandığını görmek yok mu işte o da kadayıfın kaymağı.

Foto:Erdem Tavukçuoğlu

Son yıllarda bu hobimi yararlı işler için de kullanmaya başladım. Pek çok dernek, okul, yuva için arkadaşlarımla beraber özellikle çocuklara yönelik kıyafetler, şapka, atkı, eldiven, şal, battaniye örüp yerlerine ulaştırdık. Biliyorum ki bizim gibi ören çok sayıda insan var çok şükür. Daha da olsa keşke derken, Tavsiye Evi’nde toplanmaya başladık her pazartesi. Bu kez sevgili Renan Tavukçuoğlu bizleri toparlayıp güzel bir amaca hizmet etmemize destek oluyor.

Şimdilik süreli destek kapsamında Bizim Çocuklar Derneği için örüyoruz. Örmeye devam edeceğiz. Belli mi olur belki daha kimlere ulaşıp ördüğümüz rengarenk eşyaları ulaştırıp kalplere dokunacağız. Üstelik örerken öyle güzel paylaşımlar yapıyoruz ki, Semra Akçam’ın yaratıcı fikirlerini, Urla’da bir oyuk(korkuluk) festivali olduğunu, bir arkadaşımızın kızı için uzun zamandır bir doktordan randevu alamadığını, aramızda yaşam koçu olduğunu, yeni yemek tariflerini, Yıldız Sönmez Özdemir’in anlattığı örgü modellerini ve daha pek çok şeyi nasıl bilebilirdik yoksa?

Her pazartesi saat 10:30 ile 15:30 arası Bostancı’da Tavsiye Evi’nde örgülerimizi alıp toplanıyoruz. Ben örgü bilmiyorum ama öğrenmek istiyorum ya da başka türlü destek olmak istiyorum diyenler; gelin illa bi’şey öğrenirsiniz. Hiç olmadı yün alıp getirirsiniz belki ya da yünden kıyafetler alıp bırakırsınız, el örgüleri ile onlar da bir çocuğun kalbini ısıtmak için heybede yerini alır hiç merak etmeyin. Yeter ki gönlümüz sıcak olsun.

Tavsiye Evi

T. 0(216) 358 9999

Bağdat Caddesi Bostan Tüccarı Sokak Beyazgül Apt. No:7 A Blok Daire 7 Bostancı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz