Merve sen ne çeşit bir bombasın?

9

Bilenler bilir, başıma her zaman her durumda bir olay gelir gün içinde. Yıllardır yaşadıklarımı anlatsam sayfalar yetmez. Bindiğim minibüs devrilir, mavi turda herkes koca denizde yüzerken kimseye bir şey olmaz, denizin içinde garip adı aklıma gelmeyen balık sürüsünün içine ben düşerim, her yerimi ısırırlar minik minik kancıklar akar vücudumdan. Yolda yürürüm başıma saksı düşer(ondan sonra mı böyle oldun esprisi yapılmadı şu an umarım!!!). Canlı yayına çıkmadan önce arkama takılan mikrofonu klozete düşüren de benim, canlı yayında mikrofonu çalışmayan da. Yine Esra ile çıkacağımız bir canlı yayın öncesi saçıma bir kutu bebe pudrası dökmüşlüğüm de vardır. Yani biraz bahtsızım diyeceğim olmayacak, işte öyle bir şey. Bu komik ama gerçek olaylar dizisine bir yenisi daha eklendi ki, kızım sayesinde bu kez dile düştük diyebilirim.

Geçtiğimiz perşembe kardeşim, onun iki yaşındaki oğlu, ben ve sekiz buçuk yaşındaki kızım (buçuk burada önemli) Antalya’ya gitmek üzere hazırlandık. Kardeşim orada çalışacak ben de iki çocuğa bakıp hem onlara güzel vakit geçirteceğim hem de kardeşim oğlundan çok ayrı kalmayacak. İki gece kalacak olsak da sekiz buçuk yaşındaki kızım her gece Antalya diskolarında beş kıyafet değiştirecek şekilde valiz hazırlayınca oyuncaklarına yer kalmadı. Çelişki var di mi? Sekiz buçuk yaşında kıyafete, süse düşkün bir genç kız, bir yandan da Lala Loopsy, Barbie ile oynayan küçük kız çocuğu. Ben de daha çözemedim durumu. Her neyse okul çantasına da bilumum toka, oje ve o sinir görünüşlü Lala Loopsy bebeklerini koydu çıktık yola. Kardeşim karşı caddede oturduğundan çek çek valizlerimizle karşıya geçip, şirket aracına binerek havaalanına doğru yola çıktık.

O da ne…Yola çıktıktan sonra apartman görevlimiz Nihat aradı veee….

Duru kaldırımda giderken, Lala Loopsy’lerden en sevdiği bebek Merve’yi düşürmüş yolun ortasında. Oradan geçen polis otosu bebeği fark etmiş ve durmuş yolun ortasında. Bebeğin etrafını çevirmiş, şüpheli cisim diye. Oradan geçenler doluşmuş bakmaya başlamışlar. O sırada herkesin bir şeylere baktığını gören Nihat da merak etmiş olay yerine gelmiş. Bir de ne görsün Merve…Bizim valizleri o indirdiğinden Merve’yi tanımış ama gelin görün ki Merve onu tanımadığından, polisleri ikna etmesi zor olmuş. Merve’nin bir sekiz buçuk yaş ergeninin bebeği olduğuna inandırana kadar epey ter dökmüş. Polisler “biz sorumluluk almayız” deyip Nihat Merve’yi almış ve eve getirmiş.

Ah Merve ah sen bu durumlara düşecek Lala Loopsy miydin? Sen olsa olsa şirinlik bombası olabilirmişsin Duru’ya göre.

9 YORUMLAR

  1. ay ben paket içinde sanmıştım merve bebeğiiiii..böyleyken bile polislerimiz şüpheli bulduysa ince eleyip sık dokuyorlarlarlarlarrrrrr..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz