Mickey’in Müzik Festivali

0

Dünyada Mickey’i tanıyıp da sevmeyen çocuk var mıdır acaba? Her çocuğun rüyalarını süsler bir gün Mickey ya da Minnie ile tanışma hayali. Bu yaşımda ben bir Mickey hayranıyım ve ona dair ne varsa biriktirme meraklısıyım. Eh ben böyle olunca kızımın Minnie ile dolaşmasına şaşmamak lazım.

Sözü çok uzatmayım konuya gireyim diyorum ama o kadar eğlenceli ki konu, uzamadan edemiyor. Dünyanın en sevilen ve yoğun ilgi gören çocuk /aile gösterilerinden biri olan ‘Disney Live! Mickey’in Müzik Festivali’ Mecidiyeköy’de yeni açılan Trump Towers’da TURKCELL İletişim ve Teknoloji sponsorluğunda, İstanbul Çocuk Tiyatrosu (ICT) işbirliğiyle perdelerini açtı. Eee ne var bunda biz zaten onu geçen yıl Haliç Kongre Merkezi’nde izledik diyeceksiniz. Ama yok efendim bu başka hem de çok başka. ICT işbirliğiyle yerelleştirilerek Türk kadrosuyla sahneleniyor bu kez. Teknik alt yapının , teknik ekibin  ve sahne kadrosunun tamamı ICT tarafından üstlenilmiş ve Türklerden oluşuyor. Eh böyle olunca da çocuklar kendilerine çok daha yakın buluyorlar gösteriyi.

Dans etmeye meraklı olan kızım Kenan Doğulu’nun ‘çakkıdı’ şarkısıyla resmen coştu. Küçük Deniz Kızı, Alaaddin, PrensesAriel, Sebastian, Buzz Light Year ve Jessie’nin de aralarında bulunduğu 25’den fazla Disney karakterinin yer aldığı oyun gerçekten gerek renk cümbüşü gerek sahne performansı gerek dekor açısından büyüleyici.

Kiraz Halkla İlişkiler aracılığıyla gittiğimiz gösteri bana bir kez daha sahne gösterilerinin çocuklar için önemini gösterdi. Yaşları çok küçük olan çocuklar bile gösteriyi ağzı açık izlediler, tüm interaktif diyaloglara eşlik ettiler. Bundan iki yıl önce çıkan HAYAT ÇOCUKLA GÜZEL adlı kitabımda, anne babaların çocuklarıyla yapabilecekleri aktiviteleri yazarken tiyatrolara özel bir bölüm ayırmış, kızımla gittiğimiz ilk tiyatro oyunundan bahsetmiş ve konunun önemini vurgulamıştım. Bugün kızım sekiz yaşında ve neredeyse izlemediği tiyatro oyunu yok sezonda. ICT de sağ olsun benim bu görüşümü destekleyen bir kurum olarak ‘Her çocuğa unutamayacağı bir İLK sahne gösterisi deneyimi yaşatmak’ ilkesini benimsemekle ne iyi etmiş. Göteri sırasında benim tanıdığım o kadar çok çocuk vardı ki, ilk gösterisini izleyen.Bir yıl içinde toplam yaklaşık dokuz ilde sahnelenecek gösteriyi kaçırmamanızı tavsiye ederim. Hedeflenen iller arasında, Bursa, Ankara, İzmir, Adana, Gaziantep,Kayseri,Samsun ve Antalya var. Keyifli seyirler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz