Mutfaklarda En Çok Tercih Edilen Fayans Modelleri

0

Dekoratif olarak zenginleştirdiğiniz mutfaklara son bir dokunuş yapmak istiyorsanız fayans modellerini doğru şekilde seçmelisiniz. Siz de evinizin en önemli alanlarından biri olan mutfağınıza doğru fayans modelini seçmek için, sizin için hazırladığım bu listeye göz atabilirsiniz. Böylece fayans seçiminizi en isabetli şekilde yapabilirsiniz.

Çelik ve Tuğla Görünümlü Fayanslar

Şık ve özel bir görünüm sunabilecek paslanmaz çelikler, mutfağınıza profesyonel bir ruh kazandırır. Paslanmaz çelik fayanslar özellikle ocakları aspiratör ile vurgulayabilmek için tercih edilir. Altıgen şeklindeki fayanslar bu detay için en uygun seçenekler arasındadır.

Duvarınızın kendisi tuğla kaplı olsun veya olmasın tuğla görünümlü fayans dizaynını tercih edebilirsiniz. Tuğla görünümlü fayanslar mutfaklara oldukça sıcak ve samimi bir hava kazandırır. Modern şarap barlarının ve lüks pizza restoranlarının vazgeçilmezlerinden olan tuğla görünümü fayanslar ile alternatif bir görünüm elde edebilirsiniz.

Seramik ve Bakır Görünümlü Fayanslar

Mutfağınızda şık ve klasik bir görünüm elde etmek isterseniz seramik fayansları tercih edebilirsiniz. Mutfak fayans modelleri dendiği zaman akla ilk gelen seçenekler arasında yer alan seramik fayansların birbirinden farklı renk seçenekleri vardır. Kolay temizlenebilir yapıya sahip olan seramik fayanslar ile modern bir görünüm elde edebilirsiniz.

Etkileyici mutfaklar yaratabilmeniz için vazgeçilmez olan seramik fayanslar dayanıklı yapılarıyla dikkat çeker. Cilalı bakır kullanımının popülerliğinden yararlanarak mutfağınızı yeniden yaratabilirsiniz. Mutfakta yer alan bakır eşyaları ve aksesuarları vurgulayabilmek için küçük kareli bakır fayans modellerini deneyebilirsiniz.

Mermer ve Mermer Görünümlü Yapışkanlı Fayanslar

Mermer kullanımı mutfağınıza lüks ve iddialı bir görünüm kazandırır. Görünümü daha modern ve havalı hale getirmek isterseniz mermer fayansların mutfaklarda kullanabilirsiniz. En sık tercih edilen fayans modelleri arasındaki mermer fayanslar mutfakta geçirdiğiniz zamanın daha keyifli hale gelmesini destekler.

Mutfağınızda gerçek mermer fayans kullanmak istemiyorsanız mermer görünümlü yapışkanlı yapıya sahip fayansları kullanabilirsiniz. Gerçek gibi görünen ve kolay temizlenebilen bu fayansları uzun yıllar boyunca büyük bir keyifle kullanmaya devam edebilirsiniz.

Parlak Renkli Taşlı Fayanslar ve Çinili Fayanslar

Modern mutfak dekorasyonlarında gri, beyaz ve siyah tonlarından oluşan tek renkli tasarımlar tercih edilebilir. Bu tarz fayanslar eşsiz bir görünüm sergiler. Ancak birbirinden farklı renklerin bir arada kullanıldığı parlak renkli taşlı fayanslar ile alternatif bir görünüm elde edebilirsiniz.

Ufak renk vurguları, mutfağınızın akılda kalıcı bir dekoratif stile sahip olabilmesine destek verir. Sade ve tek renkli görünümün sizler için yeterli olmadığını düşünüyorsanız alternatifleri deneyebilirsiniz. Bu noktada çinili fayansları kullanabilirsiniz. Çeşitli renk ve desenlerde hazırlanan bu fayansların döşenmesi kolaydır ve su geçirmeyen özelliklere sahip olanları satın alırsanız konforlu bir kullanım imkanı elde edebilirsiniz.

Parlak ve Yerden Tavana Uzanan Fayanslar

Düz parlak fayanslar, buzlu camlı ya da renkli desenli fayansları mutfağınız için tercih edebilirsiniz. Mutfağınızı biraz loş bir atmosfere büründürebilmek istiyorsanız LED aydınlatma ürünlerini parlak fayanslarla birlikte kullanabilirsiniz. Böylelikle olduğundan daha aydınlık ve ferah mutfaklar elde edebilirsiniz.

Mutfağın dolap olmayan kısımlarına yerden tavana kadar fayans döşeyebilirsiniz. Fayanslarınızı yerden tavan bölgesine kadar döşemeniz özellikle parlak modelleri kullanmak istediğinizde mutfağınızı yüksek ve geniş gösterebilir. Küçük mutfağa sahip olanlar yerden tavana kadar olanları veya parlak fayansları kullanabilirler.

Balık Pulu ve Balıksırtı Fayanslar

Balık pulu olarak adlandırılan eşsiz detaylara sahip fayanslar mutfağınızda görkemli bir atmosfer elde edebilmenize destek verir. Keyifli dekoratif stillerden hoşlanıyorsanız ve ferahlık sizin için vazgeçilmez bir detay ise mutlaka balık pulu fayansları incelemelisiniz. Bol ışık alabilecek modern bir mutfak istiyorsanız balık sırtı fayansları kullanabilirsiniz. Geleneksel tipteki modeller çoğu mutfak için en ideal fayans seçenekleri arasında yer alır.

Ahşap ve Metalik Fayanslar

Ahşabın modası asla geçmediği için mutfağınızda uzun soluklu dekoratif stiller için ahşap fayansları deneyebilirsiniz. Mutfağınızı daha çarpıcı bir havaya büründürebileceğiniz ahşap fayanslar dayanıklı yapılarıyla da öne çıkarlar. Aynalı ve metalik vurgulara sahip fayanslar mutfaklarınıza özgünlük hissini en iyi şekilde verir.

Doğal ışık metalik kısımlardan ve tezgah üstünden yansıyarak fark yaratır. Mutfak fayanslarıyla modern bir hava elde etmek isterseniz metalik fayanslar sizler için vazgeçilmez olabilir. Dilerseniz VitrA güvencesi ile sahip olabileceğiniz mutfak fayansı çeşitlerine de göz atarak ihtiyaçlarınızı ve zevklerinizi karşılayabilecek ürünlere sahip olabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz