Olmasa Da Olur

0

Bugünlerde bir çaresizlik, üzgün olma hali, hayattan eskisi kadar zevk alamama durumum had safhada. Böyle olmasını istemesem de, elimi taşın altına sokmak için çok düşünsem hatta bu konuda kafayı yeme aşamasına gelsem de günlerdir bir yanım beni hep aşağı çekiyordu. Ta ki televizyonda bugün izlediğim hatta son zamanlarda beni en çok etkileyen reklam filmi diyebileceğim Darüşşafaka Cemiyeti’nin Olmasa Da Olur kampanyasına kadar.

Kampanyanın ana mesajı şu; “Hayatta bazı harcamalarımız olmasa da olur ama eğitim olmazsa olmaz” Nasıl ama, reaktif halden proaktif hale geçmek için, ben de bir şeylerin ucundan tuttum demek için, bir çocuğa destek için, gelecek için, bu ülke için, söylenmek, homur homur konuşmak yerine adım atmak için bundan daha güzel bir fırsat olur mu?

Grey İstanbul desteğiyle hazırlanan bu kampanyayla 400 çocuğun bir yıllık eğitim masrafını karşılamaya çok yaklaşmışlar. Hayatımızda bir etek olmasa, bir paket sigara az olsa, bir marka ayakkabı eksik kalsa, aynı tencereden üç tane olmasa, çocuğumuzun beş tane çantası olmasa, yemekte jumbo karides yenmese, otuz sekiz tane kurşun kalemimiz olmasa, bir tişörtümüz eksik olsa, doğum günümüzde çikolatalı pasta yemesek, çocuğumuzun doğum gününü en pahalı kafede yapmasak bunların yerine ayda 5-10 lira bağış ile çocuklarımızın daha aydınlık bir gelecek için eğitim almalarını sağlayabilsek fena mı olur. İnanın ayda 5-10 lira bile Darüşşafaka için çok çok önemli.

banner_template

Darüşşafaka tam 152 yıldır, annesi ya da babasını kaybetmiş, maddi imkanlardan yoksun ancak zeki ve yetenekli çocuklara çok kaliteli ve aydınlık eğitim veren bir eğitim kurumu. Tanıdığım Darüşşafakalı dostlarımın hepsi bugün çok güzel yerlerde kariyer sahibi olmanın yanında insan gibi insanlar.

Ülke olarak her sabah hangi kötü haberi alacağız korkusuyla uyandığımız, nefes almaktan utandığımız, evlatlarımıza ağladığımız şu günlerde bizleri İYİLİK yapmak rahatlatacaktır. Ben de herkesi az ya da çok demeden Darüşşafaka’ya düzenli destekte bulunmaya davet eden bu kampanyaya kızımla destek veriyorum.

Sosyal medyada yazımı ve videomuzu paylaşıyorum, sizden ister bu yazıyı ve sosyal medya paylaşımlarımı isterseniz de kendi yazı/sosyal medya/video/ paylaşımlarınızla kampanyaya #OlmasadaOlur etiketiyle desteğinizi bekliyorum.

https://www.facebook.com/darussafaka?fref=ts

Instagram:banutozluyurt
Twitter:banutozluyurt

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz