On Dört Yıl Sonra Görüşmek Üzere

0

On dört yıl önce, evlenme kararı aldığımızın hemen ertesi günü, çok acelemiz varmış gibi beyaz eşya araştırmaya başlayan çiftiz biz. Hala aklımıza geldikçe güleriz; insan evlenmeye karar verince gelinlik, damatlık bakar oysa biz hemen çamaşır makinesi, bulaşık makinesi almalıyız demiştik ve beklenti kriterlerimizi belirlemiştik. Benim kadar eşimin de kolay kullanabileceği, kazaklarını küçültmeden yıkayabileceği, ben yokken de rahatça çalıştırabileceği bir makine ararken o zamanlar bir tanıdığımızın Vestel bayisi olduğunu ve bize indirim yapacağını duyunca kriter filan unutup kararımızı Vestel’den yana vermiştik. Üstelik aldıktan sonra beklentimizin üstünde fayda sağladığını görünce çok mutlu olmuştuk.

On dört yıl geçti, biz evlendik, ailemiz büyüdü, gelen gidenimiz arttı ve bir de yazlık ev alınca, bizim ilk göz ağrısı çamaşır makinemiz yazlık eve gitti. Şimdi yeni bir makineye ihtiyacımız var ve biz satış sonrası hizmetinden, hiç bozulmamasından  memnun kaldığımız için “sadık müşteri” si olduğumuz Vestel’in on dört yılda neleri geliştirdiğine bir bakalım dedik.

On dört yılda bir kızımız bir de Golden Retriever köpeğimiz oldu. Hal böyle olunca bizim için bir çamaşır makinasının özellikle köpek tüyünün sebep olabileceği allerji hastalığına karşı koruma sağlaması çok önemli. Vestel’de Allerji Uzmanı diye bir program var ve sadece köpek tüyü değil,  polen, kedi tüyü, toz gibi allerjiye sebep olan en bilindik maddelere karşı etkili.  Ayrıca deri, bağırsak enfeksiyonu gibi hastalıklara sebep olan 4 bakteri türüne karşı da koruma sağlıyor. Bu korumaları denetleyen ve Vestel’e bu belgeyi veren kurum da Allergy UK.(Detaylı bilgiçin: www.allergyuk.org)

On dört yıl önce kıyafetlerimiz çok daha spor, çok daha sentetikti. Eh teknoloji değişirken bizim kariyerler de gelişti, değişti. Artık kıyafetlerimizin çoğunu  ipek, kaşmir, narin bluzlar oluşturuyor. Toplantılar, eğitimler, TV programları ve tüm bunlar için giydiğimiz kıyafetlerde çay, kahve, şarap lekesi, fondöten, kalem izi. Vestel çamaşır makinasının bir faydalı özelliği de giymeye kıyamadığımız tüm bu narin kıyafetleri, mikro delikli ve ince dokulu kazan yapısı sayesinde çok rahat yıkayabiliyor ve sıkıyor. Böylece kıyafetlerimiz zarar görmüyor, kıyafet eskidiği için değil siz sıkıldığınız için yenisini alırsanız onu bilemem.

Ailemiz büyüdü dedim ya, kızımızın arkadaşları her daim evimizin bir parçası. Özellikle gece yapılan pijama partileri sonrasında dökülen meyve suları, yatakta yapılan abur cubur partileri neticesinde sığmadığı için çamaşır makinasının kapağından geçemeyen yorgan ve battaniyeler mecburen kuru temizlemeye gidiyordu eskiden. Şimdi ise 51 cm’lik dev ön kapağı  ile yorgan ve battaniyeleri kolayca makineye yerleştirebileceğim söyleniyor.

Geleyim benim için eskiye göre çok çok gelişen en önemli özelliğine;  ENERJİ VE SU TASARRUFU sağlıyor. Özellikle son günlerde büyük şehirlerde yaşayan bizler için sürekli ortaya atılan “şu kadar gün su olmayacak” haberleri her ne kadar o an herkese, su tasarrufu yapmayı düşündürse de maalesef sözde kalıyor bu düşünceler. Bakıyorum da herkes elektriği de suyu da bol keseden harcıyor. Vestel, Pyrojet Teknolojisi ile A+++ enerji sınıfı çamaşır makinalarına göre  %70 daha az enerji ve aynı kapasitedeki diğer çamaşır makinalarına göre de  %28 daha az su tüketerek inanılmaz bir tasarruf sağlıyor. Bu nasıl sağlıyor diye sorarsanız, normal çamaşır makinalarında klasik olarak su, yıkama sırasında kazanın içine alındıktan sonra yavaş yavaş ısıtıldığından içindeki suyun ısınma süresini uzuyor, bu yüzden de enerji ihtiyacı artıyormuş. Pyrojet teknolojisinde ise su makinenin alt bölümünde bulunan Pyrojet haznesinde ısıtıldıktan sonra kazana üstten ve doğrudan püskürtülüyormuş. Bu sayede su ısınma süresi azaldığı için çok daha az enerji kullanılıyormuş. Üstelik Vestel’in bu gelişim başarısı Alman Elektrik, Elektronik ve Bilişim Teknolojileri Kurumu tarafından VDE onayı ile kanıtlanmıştır.

Biz on dört yılda çok değiştik; beklentilerimiz, ihtiyaçlarımız, hayata bakış açımız. İşte bu yüzden kullandığımız alet erdavat cihazlar da bizimle birlikte değişmeli, gelişmeli, dönüşüm sağlamalı. Gel gelelim değişmeyen tek şey hizmet kalitesi olmalı diye düşünüyorum ve sanıyorum bu yüzden seçimim yine yeniden Vestel olacak. On dört yıl sonra görüşmek üzere!

Bu arada Vestel’in Rekortmen çamaşır makinesi ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz http://www.vestel.com.tr/rekortmen-camasir-makinesi linkinden ulaşabilirsiniz. 


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz