Öteki Beriki İlerisi Gerisi

0
otekiberikiilerisigerisi_afis

Bu ülkede güzel şeyler de oluyor ve öteki beriki ilerisi gerisi kısacası hepimiz paylaşmak için çaba harcamalıyız. Güzel çabalar, çalışan insanlar, üreten sanatçılar, koşturan çocuklar gençler var bu ülkede.

İBB Şehir Tiyatroları Çocuk Eğitim Birimi  tarihinde, sezon içinde ilk kez bir mezuniyet oyununu sergiliyor. Öteki, Beriki, İlerisi, Gerisi adlı oyun, çocukların gözünden yetişkinlere sesleniyor ve tüm tiyatro severlerin keyifle izleyeceği birçok konuya dikkat çekiyor.İlk kez bir mezuniyet oyunu olmanın ötesinde harika da bir misyon edinmiş birim; özel gereksinimli çocukları, onların ebeveynlerini, pek çok STK üyesi ve ihtiyaç sahiplerini özel olarak davet ediyor ve onları ağırlıyor.

Yonca İnal’ın yazdığı Okan Patırer’in yönettiği ‘’Öteki Beriki İlerisi Gerisi’’, Genel Sanat Yönetmenliği’nin 2016-2017 sezonu boyunca sahnelenmesi kararı ve özel desteği ile Üsküdar Kerem Yılmazer Sahnesi’nde periyodik olarak seyircisiyle buluşmaya devam ediyor.

Unutarak büyüyoruz.

Hayat bizi etiketler; öteki beriki haline getirir, ilerisi için hazırlarken geride bıraktığımız çocukluğumuz “kendini” korumaya çalışır aslında. “Öteki Beriki, İlerisi, Gerisi”, çocuğun gözüyle, yetişkinlere seslenen bir oyun.

“Neresine sığacağım ben bu dünyanın”,

“Hayat bazen bizi kendiliğinden öteki yapar”,

“Dönüşebiliriz ama değiştirilemeyiz”,

“Ma- Me- Mi- Mu”,

“Diğerine bakmak”, 

“Sıra dışı düşünceler; Gölge”,

“Güneşin çocukları” ve

“Kapılar”

isimli 8 epizod, 36 çocuğun sahne üzerinden, “farklılıklarımızla yaşamayı öğrenebilir miyiz?” sorusuna aradıkları cevapları, önermeleri ve göndermeleri seyre açan bir fark ediş hikâyesi.

Öteki Beriki İlerisi Gerisi’nin sahnelenme takvimi, www.ibbst.gov.tr adresinden takip edilebilir.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz