P&G Olimpiyatlar Sergisi Akasya AVM’de

1

Yaz bu sene fazla sıcak başladı. Okulların daha yeni tatil olması, henüz havaya girememiş ebeveynler ve bir de kavurucu sıcaklar bir araya gelince, her sabah “bugün ne yapsak” sorusu eminim çoğu evde sık sık tekrarlanıyor. Çevreme baktığımda gündüz yapılan gezi programlarında daha çok kapalı, klimalı mekanlar ya da tepelik, ağaçlık nispeten esen yerler tercih ediliyor. Şimdi önereceğim ve benim hayranlıkla gezdiğim sergi hem çocuklarınızı hem de sizi mest ederken aynı zamanda serin bir ortamda kaliteli vakit geçirmenize de yardımcı olacak.

Akasya Acıbadem AVM’nin Kuzey Giriş alanında  Türkiye’nin ilk Olimpiyat Sergisi açıldı. Olimpiyat Oyunları’nın global sponsoru P&G ve Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) iş birliğiyle açılan sergi ücretsiz olarak gezilebiliyor. Sergide Uluslararası Olimpiyat Komitesi’nin Lozan’daki merkezinden getirilen ve TMOK’un arşivinden temin edilen, spor tarihine ışık tutacak çok önemli parçalar sergileniyor. Serginin en önemli parçalarından biri hiç kuşkusuz yakın zamanda hayatını kaybeden efsanevi boksör Muhammed Ali’nin 1971’de yapılan maç sonrası imzaladığı boks eldivenleri. Bu tarihi boks eldiveni, üzerinde taşıdığı Muhammed Ali ve Joe Frazier imzası ile ziyaretçileri, iki ezeli rakip arasında 8 Mart 1971’de oynanan yüzyılın unutulmaz boks maçına götürüyor.

muhammed_ali_boks_eldiveni

P&G Olimpiyatlar Sergisi’nin bir diğer özel parçası ise Michael Jordan’ın Barselona 1992 Olimpiyat Oyunları’nda giydiği ve sonrasında imzaladığı ayakkabısı.

MichaelJordan_Ayakkabi

Kazandığı 6 Olimpiyat madalyası ile Türk güreş tarihinin simge ismi haline gelmiş olan Yaşar Doğu, Olimpiyatlarda giydiği mayo ve madalyası ile P&G Olimpiyatlar Sergisi’nde yer alıyor. TMOK arşivinden başka özel parçaları da içeren sergi alanında, ayrıca Naim Süleymanoğlu’nun 1988 yılında Seul’da kırdığı dünya halter rekorunu deneyimlemek mümkün. P&G Olimpiyatlar Sergisi, ABD’li yüzücü Mark Spitz’in madalyası ve 1931 Olimpiyat meşalesi gibi Olimpiyat Oyunları tarihinde çok özel yere sahip birçok özel parçayı içeriyor.

“Çocuğuna spor yaptıran her anne, bir Olimpik annedir” felsefesi ile hareket eden P&G, Olimpiyatlar Sergisi’ni ziyaret edecek anne ve çocukların spor dolu eğlenceli dakikalar geçirebilmesi için özel bir oyun alanı hazırlamış.

Head&Shoulders basketbol alanında ziyaretçiler attıkları şutları ağır çekimde izleyebilecek, Gillette alanında sanal futbol oyunu ile gerçek bir maç heyecanını yaşayacaklar. Orkid voleybol servis atışı, engelli koşu, refleks gibi oyunlarla eğlencenin durmayacağı Olimpiyatlar Sergisi etkinlik alanında ziyaretçiler, kürsü alanında çektirecekleri fotoğrafları #TeşekkürlerAnne etiketiyle Instagram üzerinden paylaştıklarında sürpriz hediyeler de kazanabilecekler.

P&G Olimpiyatlar Sergisi, 5-21 Ağustos tarihleri arasında Brezilya’da düzenlenecek Rio 2016 Olimpiyat Oyunları heyecanını Türkiye’de yaşatmak için 31 Ağustos’a kadar açık kalacak.

Olimpiyatlar_SErgisi_Genel

 

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz