Playdate Turkey

0

Sosyal medyanın bana kazandırdığı en önemli kişilerden biri o, Meltem Bicioğlu, nam-ı diğer KokoshAnne. Ha doğurdu ha doğuracak olduğu günlerden birinde, bir etkinlikte hemen sağımda oturuyordu ve kıpır kıpır hali, bakımlı ve hoş duruşuyla beni çok etkilemişti. Kendimde onu görmüştüm biraz -hiçbir zaman o kadar bakımlı ve güzel olmadım da – ben de doğurana kadar koşturmuş, hep hareketli olmuştum. Sonra Alin doğdu, dünyalar tatlısı bir kızı oldu ve o hala o koşturmalara devam ediyor. Hiç sosyal hayattan kopmadı ve benim de kopmamama her zaman vesile oldu. Meltem’i kendime yakın hissetmemin bir nedeni de anneliğe bakış tarzı ve rahatlığı. Çocuğunu sosyalleştirmek isteyen, her ortama sokabilen, vakit buldukça soluğu onun yanında alan ama bu arada kendisini ve özel hayatını da ihmal etmeyen bir anne. Alin’i gördükçe, davranışlarına baktıkça Duru’nun küçüklüğünü yaşıyorum her defasında.

Dedim ya KokoshAnne çok sosyal bir kadın aynı zamanda. Sosyalliğini çocuklarla ilgili bir konuda kullanmasını tam da ondan beklediğim zamanda gerçekleştirdi Playdate Turkey hayata geçti. Adı neden Playdate Turkey diyeceksiniz şimdi. Yurtdışında annelerin çocuklarını bir araya getirmek için belirledikleri buluşma günleri için kullandıkları bir terimmiş bu. Playdate;  çocukların beslenmesi, uyku düzeni, temizliği gibi temel ihtiyaçları özenle karşılarken, yoğun tempolu bir hayatta onları sosyalleştirecek ortamlar yaratmakta zorluk çeken anneleri buluşturuyor. Türkiye Blogger anne buluşmalarının yanısıra her annenin katılabileceği etkinliklerin düzenleneceği Playdate günlerinde pedagogla söyleşi, kitap okuma etkinlikleri, oyun aktiviteleri gibi farklı temalı etkinlikler de yer alacak. Aynı yaş grubundaki çocukların oynayabileceği bu etkinliklerde annelere ise iş yoğunluğu, ev sorumluluğu, şehir karmaşasından uzaklaştırarak bakım hizmetleri sunulacak.

Hep diyorum Duru’yu erken doğurmuşum. Şimdilerde bebek olsaydı sırtım yere gelmezdi böyle arkadaşlarım olduğu sürece.

Gelelim ilk etkinliğin detaylarına…Hürriyet Aile sponsorluğundaki etkinlik, muhteşem bir boğaz manzarasına karşı kahvaltı ile başladı. Masalarda yer alan Balparmak ballarıyla ağızlar tatlandı. Çocuklar, Nunu’dan gelen Boğaziçi Üniversiteli ağabeyler ve ablalar eşliğinde renkli dakikalar yaşarken, yeni arkadaşlar edindi. Bu sırada anneler de birbirleriyle sohbet edip, rutin hayattan uzaklaşarak, Oriflame standında el peelingi ve masajı yaptırdıktan sonra Oriflame’in göz alıcı renkli ojelerinden birini deneme şansı buldu.

Anneler Moneta Organizasyon’un şekerleri eşliğinde kahvelerini içtikten sonra etkinlik çerçevesinde binnazabla.com sponsorluğunda verilen kuponları kullanarak online olarak kahve fallarına baktırdılar.  Bu arada Moneta’nın hediye ettiği yelpazeler, annelerin öğle sıcağıyla baş etmelerine yardımcı oldu.

Kiehl’s markasının uzmanları ise annelere cilt analizi yaparak reçetelerini hazırladı. Ciltlerine göre özel hazırlanan reçetelerden son derece memnun kalan anneler Kiehl’s ürünleri ile tanışma fırsatı buldu.

Anneler ve çocuklar, Balparmak Honeybana Planes seti, boyama kitabı, Nunu’nun oyuncak filleri, Lancome‘un yeni lansmanı yapılan Gloss in Love dudak parlatıcıları, Oriflame el bakım çantası ve Kiehl’s cilt bakım ürünlerinin bulunduğu bir hediye setiyle uğurlandılar.

Doğum fotoğrafçısı Feride Kabuk ise etkinliğin tüm anlarını fotoğraflarıyla ölümsüzleştirdi.

Playdate günlerine katılmak, etkinliklerden haberdar olmak için sosyal medyadan takip edebilir, web sitesinden üyelik formunu doldurabilirsiniz.

www.PlaydateTurkey.com
www.Facebook.com/PlaydateTurkey
Twitter: @PlaydateTurkey
Instagram: @PlaydateTurkey

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz