Plazalar arasında saklı lezzet durağı; Hot Plate

0

Bir zamanlar ben de bir plaza çalışanıydım. İç içe ofisler, çay kahve makinaları, kart okutarak güvenlikten geçilen kapılar, açılmayan camlar… Özledim mi? Hiç, bu kadar net! Zaman zaman özlediğim tek bir şey oluyor o da kendimize ödül gibi sunduğumuz öğle yemekleri. Şirketin havasından çıkıp bir anda açık havada olur, hiç de mükemmel olmayan o menüleri sanki beş yıldızlı bir otelin şık restoranında yermiş gibi hissederdik. Genelde açık mekanları tercih eder, çok soğuk havalarda ise kapıda güvenliği olmayan, çat kapı girdiğimiz, sıcak dekorasyonu ve güler yüzlü hizmeti olanları tercih ederdik. Şimdi zaman zaman iş toplantıları için gittiğim plazalarda insanları görüyorum. Bir binadan çıkıp yemek için yine başka bir binaya giriyorlar, öğle kalabalığında o güvenliklerden, x-ray cihazlarından geçmek için zaten kısıtlı zamanlarını harcıyorlar, üstelik inanılmaz paralar veriyorlar.

Plazaların arasında saklı bir lezzet durağı Hot Plate’e gidince bu yazıyı yazmaya karar verdim. Mekan, Kanyon’un yan kapısının tam karşısında. Sıcacık bir dekorasyon, girer girmez sizi güler yüzle karşılayan bir personel, her gün yeni bir yemek, yeni bir çorba ile farklı seçenekler ve en önemlisi hızlı hizmet. Bir öğlen yemek için zaten ne kadar çalışanı vardır ki bir insanın? Bunun yirmi dakikası, güvenlikten geçiş, mekana varış, yerleşme, sipariş verme ile geçse…Geriye ne kalır siz hesap edin.

Hot Plate’de özellikle Tavuklu Nachos, Çıtır Mantı ve Tahıllı Salata denemenizi öneririm. Bunun yanında fındık, badem, krokanlı chessecake’i tek geçerim.

Hafta sonları kahvaltıları pek özelmiş ve içki ruhsatları da olduğundan şarap pizza günü de yapılabilir. Bu arada eminim maç akşamları Hot Plate çok keyifli oluyordur. Geniş mekan, harika yemekler, bol tezahürat…

Uzun yıllar Hollanda’da yaşadıktan sonra Türkiye’ye dönen ve Cihangir’de kazandığı restoran işletmeciliği tecrübesini Hot Plate’e taşıyan Sibel Müftüoğlu, eşi Ziya Müftüoğlu ve kardeşi Uğur Karayetiş’in de kurucu ortağı olduğu mekanı özellikle ben öğlenleri iş yemekleri için tercih ediyorum. Hem toplantı yapıp hem birbirimizi duyabilmek ve aynı anda yemek yiyebilmek harika…

Büyükdere Cad. Eczacı Ali Kaya

Sok. No. 4 Pol Center Kapı No. 35

Levent-Beşiktaş

Tel: +90 212 324 55 88

info@hotplate.com.tr

www.hotplate.com.tr

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz