Puduhepa ve Kız Kardeşleri

1

Puduhepa, geçtiğimiz yıl 2 Kadın Anadolu’da olarak Armağan ile yaptığımız Adana seyahati sırasında adını ilk defa duyduğumuz bir kadındı ve üç bin yıl sonra iyilik için geri döndü. Üstelik bu kez Puduhepa ve Kız Kardeşleri olarak. Onu geri döndüren kişi ise benim seçtiğim kız kardeşim Renan Tan Tavukçuoğlu.

Puduhepa kimdir diye soracak olursanız, daima kırmızılar giyen bir Hitit Kraliçesi… Tarihteki ilk barış anlaşması olan Kadeş’e mührünü basan, sevgi ve barış sözcüklerini tabletlere ilk olarak kazıyan güçlü bir kadın. Aslında tüm kadınlar gibi, güçlü.

Pudehepa ve Kız Kardeşleri projesinin amacı nedir?

Puduhepa ve Kız Kardeşleri projesinin amacı, ülkemizdeki kız çocuklarının kendilerine güvenen bireyler olarak büyümelerine destek olmak. Bunu yaparken Anadolu’dan çıkan kadınların başarı hikayeleriyle onlara yol göstermek ve güçlendirmek. Projenin geliri de yine kızlarımızın eğitimine destek olarak geri dönecek. Bez bebekleri biçen, diken, dolduran, işleyen kadınlara, evlerinde istihdam sağlayan projenin büyümesi, herkesin ekonomiye katkıda bulunmasına aracı olacak.

Puduhepa’nın kıyafetleri ünlü modacı Arzu Kaprol tarafından hazırlandı. Çocuklar için hazırlanan hikaye kitabını Tuba Şamlı Atilla yazdı ve resimledi. Barışa inanan küçük kraliçeyi hala içinde koruyan büyük prenseslerin kitabını ise Arbil Çelen Yuca yazdı ve çizdi. Bebeğin tasarımını Aysel Keskin yaptı ve onlarca kadın üretimde yer alıyor.

Tek bir tanesinin yapımı iki gün süren Puduhepa bebeği evinize tek başına gelmiyor. Muhteşem bir hikaye kitabı, harika çantası ve arkadaşlarınızla paylaşmanız için hazırlanan üç kartpostal ve hem size hem kızınıza bir mektup ile hayatınızın bir parçası oluyor.

Bundan daha güzel bir proje olabilir mi?

Puduhepa ve Kız Kardeşleri Projesine Nasıl Destek Olabiliriz?

Birer Puduhepa bebek alarak… Kızımıza, sevdiklerimize, bir zamanlar bizim de birer küçük kız çocuğu olduğumuzu unutmayarak kendimize hediye ederek. Aldığımız her bebek ile yaptığımız yardım TOÇEV aracılığıyla kızlarımıza ulaştırılacak.

Projeye destek vermek, daha çok kız çocuğunun hayallerini büyütebilmek, daha fazla sayıda kadının hayatını daha kısa sürede değiştirebilmek için fongogo  üzerinden https://fongogo.com/Project/puduhepa-ve-kiz-kardesleri sayfasına bakabilirsiniz.

Ayrıca Puduhepa bebeklerine şimdilik www.puduhepavekizkardesleri.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Hayatımıza yeniden hoş geldin Puduhepa.

 #hikayelerimizvar

#puduhepabenim

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz