Sapanca Lale Otel

0

Bayram geliyor, bayramlaşmalar, aile ziyaretleri ilk iki gün sürse geri kalan günlerde biraz değişik ortam arıyor insan. Şehir hayatından biraz uzaklaşmak, yeşille, denizle hasret gidermek arayışında oluyor. Tanıyanlar biliyor İstanbul dışında Sapanca’da da bir hayatım olduğunu. İstanbul’a bir saat uzaklıkta, doğanın içinde, göl kenarında bulunan bu şirin kasabada artık eski oldum diyebilirim. Bu nedenle de bu tarafa gezmeye gelen arkadaşlarıma önerilerde bulunuyorum çoğu zaman. Bize gelmeleri dışında tabii…Bunun için de kendim sürekli geziyorum. Ormana girip, dağa çıkıyor, göl kenarına inip pazar geziyor, esnafı tanıyorum. Hem yaşadığım yeri daha yakından tanıyorum hem de rehberlik yapabilecek kadar öğreniyorum.

Son keşfettiğim mekan Sapanca Gölü’nün kenarında, yemyeşil bahçeye, göl üstünde kendine özel iskeleye sahip Lale Otel. Hani kapısında “Müşteri Memnuniyeti” yazan, çalışanların yakasında gülen surat rozeti bulunan ama müşteriyi dövmekten beter eden yerler vardır ya işte Lale Otel asla böyle bir yer değil. Fikriyle zikri bir olan,  misyonunu çalışanların davranışlarında gördüğünüz harika bir butik otel. Biz keşfe çıkmıştık o gün ve akşam yemeğine – iftara- yakın bir saatti, bahçesini, ortamını o kadar beğendik ki, ertesi akşama yer ayırttık. İskelenin tam üstünde, en köşede, elimizi göle değdirecek kadar güzel bir mekan seçtik. İftara yakın bir zaman olduğu için personel telaş içindeydi, ama sorduğumuz her soruya sabırla ve güler yüzle yanıt verdi Mehmet.  Yasemin çiçeklerinin altında, salkım söğütlerin altında biraz dinlendikten sonra ertesi gün akşam yemeğine gelmek üzere vedalaştık otelle.

İftar saatinden biraz önce gittik ve yerimize geçmeden önce bembeyaz salıncaklarda sallanıp, ayaklarımızın altındaki gölün keyfine vardık. Kanada ayağımıza gelmişti sanki. Hamak keyfi, göl manzarası, batan güneş. Bize ayrılan masaya geçtiğimizde üzerinde adımın yazılı olduğu kartı görünce işte budur dedim. İstanbul’da en popüler restoranda bir akşam yer ayırtmıştım ve gittiğimde bana rezervasyonum olmadığını söylediler. İstediğim masa Ebru Hanım diye ayrılmıştı ve bir kirli A4 kağıdının ucu kesilmiş, masaya tuzluğun altına iliştirilmişti. Dakikalarca adımı yanlış anladıklarını Ebru değil Banu olduğumu ikna etmeye çalışmıştım. Küçük birkaç detay hizmet sektöründe o kadar önemli ki. Üstelik maliyeti de neredeyse hiç yok.

Lale Otel’de tüm çalışanlar güler yüzlü. Genel Müdür Nevra Hanım her bir müşteriyle tek tek ilgileniyor, masaları gezip bir ihtiyaç olup olmadığını soruyor, koltuğa yapışık yönetici değil yani. Otelin odaları dışarıdan muhteşem görünüyor. Göle hakim odalarda aklım kaldı, bir gece  eşimle kaçamak yapmayı aklıma koydum bile.

Diyeceğim o ki, gönül rahatlığıyla Lale Otel’i tavsiye ederim. Bayramda konaklama için rezervasyonları dolmuş bu nedenle günübirlik ziyaret için aramadan gitmeyin ama yer varsa da hiç kaçırmayın. Gelirseniz bize de bekleriz. İyi bayramlar…

Lale Otel

Özkum cad. No:17

0264.582.89.30 – 31

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz