Seda Diker’den Aşka Dair İpuçları

0

Aslında Ayrılık Da Yoktur, Aslında Giden Erkek Yoktur ve son olarak çok konuşulan Haz kitabının yazarı Seda Diker ile tanışlığım yirmi yıl öncesine dayanır. O gencecik bir bankacı ben şaşkın bir üniversite öğrencisi iken Seda’nın Balmumcu’daki evinde kahvaltı masasını dün gibi hatırlıyorum. Sohbet çok koyu ama oradan buradandı. İlişkiler, cinsellik, Seda Diker’den Aşka Dair İpuçları hiç ama hiç konuşulmamıştı.  Araya yıllar girdi, Seda farklı ülkelerde yaşadı bir süre.  Sonra bir gün Türkiye’ye döndü hatta 7 Temmuz 2007’de yeni Seda’yı yazmıştım blogda.  Farklı yollar, çıkışlar, girişler derken biz iki kadın yıllar sonra yine bir araya geldik. Çok yol almış ikimiz de farklı yönler çizmiştik hayatımıza. Artık ne o bankacı ne ben üniversite öğrencisiydim. İşte asıl konu burada başlıyor. İkimiz de uzmanlık alanlarında oldukça yol kat etmiş, anlatacak çok hikayesi, paylaşacak çok vakası olan iki çılgın kadın oluvermiştik.

Geçtiğimiz günlerde Seda beni eğitimine davet etti. Pek çok danışanı olduğunu, Lotus Kadınlar Kulübü adlı merkezinde değişik çalışmalar yaptığını biliyorum ama eğitimine hiç katılmadım bugüne kadar. Eğitimin konusu da “Manyetik Alandan İlişkileri Yönetmek”. Bir tam gün süren bu eğitimden korktum önce, vallahi korktum yalan yok. Manyetik alanın ilişkileri nasıl etkilediğini, kadın olarak cinsel enerjimizi nasıl kullanacağımızı, kendi içimizdeki korku ve engellerle nasıl başa çıkacağımızı anlatacağını söyledi. Eh on yedi yıldır ben de korkularımız ve duygusal engellerimizle başa çıkabilme eğitimleri veriyorum tamam da cinsel enerji, bağımlılık, teslimiyet gibi kelimeler biraz terletti beni doğrusu.

seda

Seda, ilişkilerle ilgili çalışan bir uzman. Daha çok da “neden hep beni buluyor böyle adamlar”, “ben ona her şeyimi verdim, fedakarlık yaptım böyle mi olacaktı”, “ bana bunu nasıl yaptı”, “niye kendime uygun biri çıkmıyor karşıma” gibi sorulara yanıt arayan kadınlarla çalışıyor. Aslında güzel çirkin, başarılı başarısız, zayıf şişman, genç yaşlı ayırmaksızın hemen hemen her kadının zaman zaman sorduğu sorular öyle değil mi? O yüzden de tam günlük eğitimde zamanın nasıl geçtiğini hiç anlamıyorsunuz çünkü ya başınızdan geçen bir olay ya da çok yakınınızın yaşadıklarını dinliyorsunuz her örnekte.

Manyetik alanın duygu ve düşüncelerimizi nasıl etkilediğini, eğer bu alana hakim olursak her türlü ilişkimizi (aşk, iş, para, sağlık vs) nasıl doğru yöneteceğimizi anlatırken iki kavrama özellikle değiniyor.

  1. Teslimiyet: İnandığınız bir güç ya da varlığın olması yeterli. İlla bir tanrı olması gerekmiyor. Bütün negatif duygulardan teslimiyet sayesinde kurtuluyorsunuz. Seda, teslimiyeti neredeyse yarım gün anlatıyor eğitimde ve TOPRAKLAMA diye bir çalışma yaptırıyor. Gerçekten tüm olumsuz duyguları kusuyorsunuz.
  2. Cinsel enerjiyi doğru kullanma: Cinsel enerji Allah’ın bahşettiği en önemli enerji fakat kadın için bir tabu. Bu tabular, en modern yetiştirilmişinden, zihin olarak en kapalı olana kadar tüm kadınlarda var. Kadınlar kendilerini çok özgür hissetseler de cinsellikle ilgili sıkıntılar yaşıyor. İşte cinsel enerjinin nasıl yanlış kullanıldığı anlatılıyor örneklerle.

 Eğitim boyunca aldığım notlarıma bakarken Seda’nın şu sözünü bir kez daha yüksek sesle okuyorum “Yüksek Benliğinizin Işığı İle Herkesi Kendinize Aşık Edersiniz”. İşte tüm mesele bu, mesele seksi iç çamaşırları, zayıf vücut, hokka burun, tek fabrikadan çıkmış neredeyse kopya kadınlar olmak değil sevgili okur.

Yedi Kimlikli Kadın

En ilgi çekici konulardan biri de buydu. Seda Diker’e göre kadının yedi tane dişi kimliği var. Bu dişi kimliklerinden her birinin çok üst düzey ve özgüvenli olması gerekiyor. Bu kimlikler; bakire, orospu, özgür, cadı, lolita, bilge ve anne. Biz Türk kadınları en çok anneyi ortaya koyuyormuşuz. Biraz bilge kadını, çok az özgür kadını, zaman zaman cadı kadını, çoğunlukla bakire kadını ortaya çıkartıyormuşuz. Diğer kimlikleri ise üzerimizde taşımıyormuşuz. Bakire kimliği olanda orospu olmuyor, orospu olanda bakire olmuyor. Oysa bu kimlikler birlikte hareket etmek zorunda diyor.

Anlatacak çok şey var ama o zaman eğitime katılacak olanlara haksızlık yapmış olurum. Bence tüm kadınlar bu eğitime katılmalı ama özellikle uzun süreli ilişki yaşayamayanlar, ilişkilerini arkadaşlıktan öteye götüremeyenler, evliliklerinde zaman zaman sarsıntılar yaşayan kişiler mutlaka katılmalı derim. Eğitim detaylarını Lotus Kadınlar Kulübü’nden öğrenebilirsiniz. Bu arada eğitime katılacak olanlara tavsiyem Seda Diker’in HAZ kitabını mutlaka okuyup gitmeleri.

Seda’nın iletişim tarzı, hepimizin yaşadıklarından verdiği örnekler, güler yüzü de eğitimi çok başarılı hale getirmiş doğrusu. En yakın eğitim tarihi bu cumartesi yani 25 Ekim’de. Bilginize. Giderseniz benden selam söyleyin.

Okura Not: Biz bu sohbeti yaparken Seda Diker yeni kitabının son eklemelerini yapıyordu. Çok yakında…

E-mail: info@lotuskadinlarklubu.com

Tel: 0212.296.29.62 (0212), 225 5293, (0537) 863 00 03

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz