Sertifikalı Meyve

0

Sizde durum nedir bilmem ama Türkiye İstatistik Kurumu verisine göre, ülkemizde yıllık kişi başı 120 kilogram meyve tüketiminin çok büyük bir kısmı bizim evde tüketiliyor. Yoruldum eve elma taşımaktan vallahi. Bugün alıp koyuyorum iki kilo dolaba, ertesi güne iki tane kalmış. Yok on kişilik bir aile değiliz sadece üç kişiyiz ve elmayı yiyen on bir yaşındaki kızım ve yaşı lazım değil bizim bey. Benim aklıma bile gelmez meyve yemek çoğu zaman. Sadece elma değil, meyvenin her çeşidi bizimkilerin vazgeçilmezi.

Doal Meyve
Yurtdışı seyahatlerimizden döndüğümüzde ben eve bavulları çıkarırken bizim bey doğru manava gider evde meyve yok diye. Ben pazarcıyım. Bol çeşit, tazeliği pazarda buluyorum ama malum pazarlarda satılanlar da eskisi gibi değil. Nasıl üretildiği, neyle büyütüldüğü, sulaması, toprağı insanı düşündürüyor. Hele anne olduktan sonra bu konudaki hassasiyetim daha da arttı. Bu yüzden ben de bildiğim güvendiğim mahalle esnafına döndüm diyebilirim. Tabii onlar da özel ürünler getirip az miktarda bulundurunca fiyatlar haliyle yüksek oluyor.

Günümüzde her konuda sertifika veren kurumları, eğitimleri, kursları, meslekleri tercih ediyoruz güvenilirlik ve kalite açısından. Şahsen ben verdiğim her eğitimde katılımcılarıma sertifika veriyorum. Peki yediklerimizin sertifikası niye olmasın? Meyvenin de sertifikası mı olur dediğinizi duyar gibiyim.  Artık var ve biz ailece tüketmeye başladık. Türkiye’nin ilk sertifikalı meyve markası Doal. 

KasalardaMeyveler

 

 

Uluslararası Global G.A.P ve İyi Tarım Uygulamaları sertifikalarına sahip, Duyarlı ve Kontrollü Tarım uygulamaları ile yetiştirilen Doal meyveleri Anadolu Etap’ın kendi çiftliklerinde yetiştiriliyormuş.

AnadoluEtapÇiftlik

Ülkemizdeki meyve tüketiminin yüzde 60’ının çocuklu aileler tarafından yapıldığını düşünürsek çocuklarımıza en doğalını en tazesini en güvenilir olanını yedirmek hepimizin en büyük isteği. Bu konuda  Doal markası tüketicilere, Türkiye’nin en büyük meyve bahçesinden en saf haliyle meyveyi sunmayı; Anadolu Etap uzmanlığı ve güvencesiyle taahhüt ediyor.

Çocuk

İstanbul’daki zincirlerde satışa başlandı

Tüm tüketicilerin doğallığından şüphe duymadan, gönül rahatlığı ile yiyebileceği Doal markalı meyvelerin satışı, İstanbul’daki Migros ve Carrefour gibi zincir marketlerde başladı. Ben bir haftadır meyvelerimi bu zincir marketlerden alıyorum ama yaz döneminde  Türkiye genelindeki tüm ulusal zincirlerde ve bazı manavlarda yerini almaya başlayacakmış. Hemen bizim manav Zafer ile konuşacağım, Doal ürünlerini bize getirsin.

Meyvenin de sertifikası olur mu demeyin keşke her şeyin hatta ebeveyn olmanın bile sertifikası olsa…Sağlıklı nesiller için sağlıklı meyveler…

Ben gidip bir elma soyayım.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz