Sevgililer Günü İçin Yaratıcı Fikirler Beta Home Gölevi’nde

0

Sevgililer Günü kutlayanlardan değiliz. Bu günü bir fırsat ya da sevgimizi göstermek için kullananlardan hiç değiliz. Şubat ayı gelmeden başlayan kalpli, kırmızılı, pırlantalı reklamları özellikle zaplarım ya da yırtar atarım. Fakat mutfaklarını çok sevdiğim, yaptıkları işe sevgilerini katan ve benim için gerçekten hala sevgili olabilmeyi başaran çift Şebnem-Doğan Anapa’nın sahibi olduğu Beta Home Gölevi‘nden öyle bir mail adım ki paylaşmadan edemedim. Demişler ki “iki kalp arasındaki en kısa yol, bu Sevgililer Günü’nde Beta Home Gölevi’nden geçiyor.”

Sevgililerin yaşadıkları tüm duygu durumları için – kıskançlık, aşk, sabır, çatışma, anlaşma, tutku gibi – birer tabak yaratmışlar. Seçtikleri birinci sınıf malzemelerle, mevsiminde meyve ve sebzelerle porsiyonlar yaratmışlar. Kıskançlık duygusunu sıçrayan bir pancar sosuyla, aşkı eriyen bir çikolatayla, sabrı tesbih tanelerinden oluşan Kayseri mantısıyla, saygıyı iki türde yapılmış Arnavut ciğeriyle anlatmışlar.

İşin deneyim kısmı nasıl olacak derseniz, her bir tabak masaya servis edilirken yanında bir tabak da şiir servis edeceklermiş. Can Yücel, Cemal Süreya, Özdemir Asaf, Orhan Veli’den seçilen en özel şiirler. Şiir kimin önüne gelirse o kişi karşısındakine şiiri okuyacakmış. Toplamda altı tabak var bu da her bir partnere üç şiir düşecek demek. Şiirle, lezzetle, doğanın içinde, göl kenarında, tebessümle bu günü kutlayacaklara şimdiden imrendim. Hele konaklamayı orada yapıp sabah kahvaltı edecekler…

Gerçi Şebnem ve Doğan Anapa kuru ekmek sunsalar yine çok lezzetli olur eminim. Eh ortam da güzel olunca…

Bilgi ve rezervasyon için; 0533.695.45.79

Beta Home Gölevi, Rüstempaşa mah. Sahil yolu, No:222 Sapanca

www.betahomelakehouse.com ig:betahomegolevisapanca

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz