Sıcaklara ve Suya Meydan Okuyan Rimellerle Hayat Daha Güzel!

1

Tatilde, plaj çantanızda veya makyaj çantanızın mevsim değişiklikleri döneminde en çok ihtiyacımız olan göz makyajı ürünü elbette suya dayanıklı rimel. Siz de cildinizin sıcaklarda daha fazla yağlanmasından ötürü gün içinde rimelinizin akmasından şikâyet ediyorsanız, doğru bir waterproof maskara ile çözüm bulabilirsiniz. Diğer yandan içinde bulunduğumuz pandemi sürecindeki maske kullanımı, özellikle yaz aylarında cildimizin daha çok terlemesine ve makyajımızın daha çok akmasına da yol açabiliyor. İşte tüm bu ve benzeri nedenlerden ötürü tüm koşullara dayanıklı yaz için maskara aslında hayal değil!

Neden Waterproof Rimel Almalısınız?

Waterproof rimel veya suya dayanıklı rimel olarak bilinen makyaj malzemesi aslında bizi duygusal değişimlerden tutun da, hava koşullarında ve özellikle yazın tüm aktivitelerinde sürekli makyaj tazelemek zorunda bırakmayan bir ürün. Geleneksel rimellerin aksine formülleri gereği suya dayanıklı olabilen bu alternatifler, günümüzde pek çok kadın tarafından yoğun olarak tercih ediliyor.

Yani, sevgilinizle romantik bir film seyrederken olur da gözyaşlarına boğulursanız, tuvalete koşup aynada makyaj tazelemenize gerek yok! Çünkü tüm etkinlikler, yağmur, rüzgâr ve yazın boğucu sıcağında bile bu tarz rimeller gözlerinizi güzel göstermeye devam edebiliyor. Özellikle düğün, mezuniyet gecesi veya iş davetlerinde makyajınızın kalıcılığı sizin için önemliyse, bu tarz bir rimel kullanmalısınız.

Suya dayanıklı olmalarının dışında aslında bu rimellerin uygulama aşamasında diğerlerinden hiçbir farkı yok. Hacimli, dolgun ve çekici kirpiklere sahip olmak istiyorsanız, her zamanki gibi işe kalın fırçalı maskara çeşitlerini değerlendirmekle başlayabilirsiniz. Rimelinizi sürerken fırçayı yukarıya döndürerek sürün, böylece maskaranız kirpiklere eşit dağılır, dolgun ve hacimli görüntüsü artar. Rimel kullanırken uygulayabileceğiniz bir diğer teknik de dipten uca zig zag hareketleri yaparak sürmektir. Elbette en önemlisi, tüm kirpiklerinize eşit olarak uygulamaktır.

Muhteşem Gözler için Birkaç Küçük Detay

Maskaranın kalitesi ve doğru seçim kadar, fırçanızın bakımı ve kirpiklerinize doğru uygulanması da önemli. Örneğin, zaman zaman hepimizin hevesle sürdüğümüz rimelin kirpiklerimizde topaklanmaya neden olduğunu hayal kırıklığı içinde görebiliyoruz. Tek yapmanız gereken, maskaranızı sürmeden önce fırçayı ince bir bez ya da mendile sürerek temizlenmesini sağlamak. Maskaranızı birkaç kat sürmek, bitiş sırasında fırçayı dik tutarak kullanmak gibi teknikler ise, her zaman size daha çekici gözler olarak geri dönecektir. Yıllara meydan okuyan bir teknik de, maskara sürerken kaşık kullanarak etrafa bulaşmasını önlemek.

Plajda, gece ve gündüz davetlerinde ya da hafta sonu beach partilerinde salınırken kim muhteşem görünmek istemez ki? Kirpiklerinize dolgunluk ve hacim katmasının yanı sıra, akıp bulaşmayan bir maskara ile muhteşem bir görünüme kavuşturmak için öncelikle suya dayanıklı bir rimel satın almalısınız. Rimeller farklı fırça çeşitleri ile kirpiklerinizi daha uzun, daha dolgun, hacimli ve kıvrımlı gösterebiliyor. Ancak yaz için en iyi rimel araştırmasına girdiğimizde, önemli olan yazın getirdiği tüm hava koşullarına karşı dayanıklı olması ve elbette kolay temizlenmesi. Suya dayanıklı rimelleri ılık su ve biraz daha yoğun formüllü makyaj temizleme ürünleri ile çıkarmanız mümkün.

Dört Dörtlük Bir Göz Makyajı için Golden Rose

Essential Waterproof Mascara, suya ve neme olan dayanıklılığı sayesinde akmayan bir yapıya yani waterproof formüle sahip olması ille kirpiklerinizi dipten uca tek tek kaplayarak daha belirgin ve daha hacimli bakışlara sahip olmanızı sağlar. Plaj ve havuz partilerinde, spor yaparken veya yazın sıcak iş günlerinde, gün boyunca rahatlıkla kullanabilirsiniz. Rimelinizi temizlemek istediğinizde ise, tek yapmanız gereken çift fazlı bir makyaj temizleme ürünü kullanmak. İster gece ister gündüz olsun, Golden Rose ürünleri göz makyajında zengin ürün yelpazesi ile güzelliğiniz için yanınızda!

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz