Siz hala Happy Nest İstanbul’u görmediniz mi?

9

Hep diyorum niye benim kızımın zamanında çocuk gelişim merkezleri, aktivite salonları, çocuk kitapçıları yoktu. İnternet niye bu kadar yaygın değildi, blog yazarları neredeydi? Şu an kızım neredeyse dokuz yaşında olacak ve bu aşamaya kadar ona aktivite bulmak, farklı alanlarda yaratıcılığını geliştirmek için faaliyet gösteren yerler konusunda çok zorlandım. Hatta bu konuda ebeveynlere destek olmak amacıyla ilk kitabım Hayat Çocukla Güzel’i bile çıkardım üç yıl önce.

Üç yılda bile çok şey değişti, benim kitap eskidi. Artık çocuklar için, onların sağlıklı fiziksel/ruhsal gelişimleri için farklı farklı yerler açılıyor. Her biri kendi çapında iyi şeyler yapmaya çalışıyor. Ben hepsini çok çok yakından tanımıyorum gerçi ama geçen hafta öyle bir mekana davet edildim ki yazmadan geçemeyeceğim.

İki annenin çocukları olduktan sonra yaşadıklarından  ve diğer ebeveynlerle empati kurarak tamamen onların ihtiyaçlarına göre açılmış bir mekan: HAPPY NEST. Etiler’de yani şehir içinde ama bir o kadar şehirden uzak, sessiz, harika bir bahçesi olan ve bizim çocukluğumuzda yaşadığımız duygulara benzer bir havaya sahip HAPPY NEST hem sizin için hem çocuğunuz için çok cazip. Neden mi? Her yaşa özel  çocukla el, göz ve beyin koordinasyonunu sağlayan, becerilerini ve hayal güçlerini geliştiren farklı aktivite ve atölye çalışmaları yapılırken siz ebeveynler de çayınızı kahvenizi içip el yapımı harika yiyeceklerden tadıp kafanızı dinleyebiliyorsunuz. Biliyorum atölye çalışmalarını merak ediyorsunuz; Arts&Craft, Play&Learn, Dans, Eğlenceli Bilim, Baba-Çocuk Aktivitesi, Seramik, Mutfak Atölyesi, Master Kids, Drama ve Kukla Tiyatrosu  gibi farklı etkinliklerle çocuklar, yeteneklerini özgürce keşfedebiliyor.

Happy Nest’in sahibeleri  Didem ve Pelin Hanım, kendilerine uygulanmasını istemedikleri hiçbir şeyi burada uygulamıyorlar. Aile paketi, üç aylık, altı aylık paketler burada yok. Yani paranızın yanması söz konusu değil. Hani sporda da böyledir ya, paket alırsınız, belli sürelerde gitmeyince paranız havaya gider. Burada böyle bir şey yok. Ebeveynler isterse buraya çocuklarını bir kere getiriyor, daha sonra beğenirlerse ekonomik olması açısından bir paket alabiliyorlar. Bu da hemen yanmıyor.

Hani bazen kendi çocukluğumuzu özleriz ya, çocuklarımızın da bizim oyunlarımızı yaşamasını isteriz. İşte kukla tiyatrosu, çamurla oynama gibi aktivitelerle çocukların bizim oyunlarımızı, aktivitelerimizi öğrenmesine de vesile oluyorlar.

Happy Nest , gezilerinden dansa, seramik çalışmalarından yemek yapmaya, tiyatrodan okuma etkinliklerine kadar daha nice aktivite ile çocukların kişisel gelişimlerini de destekliyor. Özellikle de kitabevi ile öne çıkan Happy Nest, Türkiye’nin en geniş çocuk kitapları koleksiyonunu minik okurlarına sunuyor. Birçok yayınevinden yüzlerce  kitap Happy Nest raflarında çocuklarla buluşuyor.

Sadece Türkçe kitaplar değil aynı zamanda farklı dillerde kitapların da olduğu Happy Nest’te ayrıca farklı yaş grupları için çeşitli gelişim oyuncakları da sunuluyor.

Geniş etkinlik ve eğitim yelpazesini çeşitli dillere de yayan Happy Nest yabancı misafirlerinin de kendi dillerinde gelişim imkanı sağlıyor. Özellikle İngilizce   aktiviteleri ile farklı kültürlerden çocukları bir araya getiren Happy Nest, miniklerin sosyal gelişimlerinde de fark yaratıyor.

Tüm bunların yanısıra, Happy Nest, çocuklarınıza özel konsept partiler de düzenliyor. Doğumgünleri, diş buğdayı, baby shower partileri gibi özel gün ve kutlamalar için de Happy Nest çocukları yeşil bahçesine bekliyor.

Bir de “AKILLI ÇOCUK AKILLI GIDA” adlı ayda bir verdikleri seminer  var. Hepimiz dahi çocuklar yetiştirmek istiyoruz. İleride yaşayacakları sorunları önlemek için bugünden çocuklarımızı bilinçli yetiştirmeye, mutlu olmalarını sağlamaya, çocukken becerilerini bulmaya özen gösteriyoruz. Akıllı çocuk, akıllı gıda programlarının da amacı fiziksel ve ruhsal açıdan sağlıklı nesiller yetiştirmek için doğru eğitimi vermenin yanında doğru besinleri de vermek. Bu programı tıp doktoru ve kuantum kodlama uzmanı Natalia Zayud ile  İpek Kuşçu beraber veriyorlar. Gerçekliğini yitirmiş gıdalar içinde doğru çocuklar yetiştirmenin çok zor olacağını ve bugün sağlıklı yetişmeyen çocukların ileride çok daha büyük sorunlarla karşılaşacağını belirtiyorlar ki, benim için günün özeti bu oldu diyebilirim.

Happy Nest’i benden okudunuz ama gitmek görmek, atölyelerine katılmak isterseniz iletişim bilgilerini vermeden önce size bir hediyem olacak. Bu hediye için önce Facebook/BanuÖzkanTozluyurt sayfasını beğeniyorsunuz. Sonra bu yazının altına yorum bırakıyorsunuz.  9 Nisan saat 21:00’e kadar yorum bırakanlardan seçilecek iki çocuk ve annesine Happy Nest atölyelerinden birine gitme şansı doğuyor.

Haydi acele edin!!!

Ayrıntılı bilgi için;     

www.happynest.com.tr

info@happynest.com.tr

Telefon: (0212) 25785 85 / (0212) 257 87 87

ADRES: Neşeli Günler Eğitim ve Organizasyon A.Ş. Kültür Mh., Onaran Sok. No:4 Hareket Sitesi,

34340 Etiler, Beşiktaş – İstanbul

 

9 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz