Siz siz olun saçınızı yazıcıda kurutmaya kalkmayın

2

Bugünlerde kendime yetişemez olduğumun farkındayım. Ruhum bir adım değil on adım önden gitse de bedenim biraz dur, yavaş diyor. Durabiliyor muyum tabii ki hayır. En rahatsız olduğum konu da, bloğa yazacaklarımın zaman zaman gecikmesi. O kadar çok paylaşacağım konu var ki hepsini yazmak, paylaşmak ve faydası olabilecek kişilere bir nebze de olsa destek olmak istiyorum ama gel gör ki 24 saat bu aralar yetmiyor.

Geçenlerde bir etkinliğe davetliydim. Internetanneleri’nin HP Türkiye ve Mutlu Dükkan ile düzenlediği bu etkinliğin konusu da yapılan aktiviteler de tam benlikti doğrusu. Hem teknolojik bir anne olarak hem de mutfağının kadını olarak zaman nasıl geçti anlamadım.

Kızımın dördüncü sınıfta olması ve sürekli internet destekli ödevler hazırlaması dolayısıyla bu ödevleri çıktı olarak alması şu an en büyük gündem bizim evde. Bir gün soy ağacı için aile büyüklerinin fotoğraflarının çıktısını almak, bir gün spor yapanlar için beslenme alışkanlıklarının yazılı çıktısı derken bizim eski yazıcı emekliye ayrılmıştı. Hem kaliteli fotoğraf basacak, hem kablosuz ayarları ile cep telefonundan da gönderdiğim verilerin çıktısını alacak, evdeki fotoğrafları tarayarak işimi kolaylaştıracak, okulda unutulan ödevleri, arkadaşlarımızdan alıp fotokopisini çekecek yani tüm bu işleri aynı anda yapacak tek bir cihaz arayışı içindeyken bu etkinlik tam zamanında imdadıma yetişti. HP Deskjet Ink Advantage ile tanıştığım etkinlik sırasında aynı anda yaptığımız cupcakelerin fotoğrafına sahip olmak ve harika anlarımızı da ölümsüzleştirmek evde de bu yazıcıyı kullanmamda en büyük etken oldu diyebilirim. Ben HP Deskjet 3525 serisini tercih ettim.

HP Deskjet Ink Advantage serisi ile evde veya hareket halindeyken daha düşük fiyata daha fazla iş yapabiliyorsunuz, e-print özelliğinin yanı sıra kablosuz ve mobil yazdırma seçenekleri ile neredeyse her yerden yazdırabiliyorsunuz.Ayrı ayrı mürekkepler ve kullanışlı otomatik iki taraflı yazdırma özelliği sayesinde uygun fiyatlı yazdırma olanağı elde edebiliyorsunuz. Ürünlerle ilgili detaylar http://www8.hp.com

Günün en tatlı kısmı da uzun zamandır öğrenmek istediğim cupcake süslemeleri oldu. Mutlu Dükkanı hep duyardım da tanışma fırsatım olmamıştı. Pastacılık konusunda aşmışlar kendileri öyle deyim size. O renkler, incelik, titizlik…Duru’nun önümüzdeki doğum günü pastası Zeynep Yumlu’nun elinden çıkacak kesin bilgi! Yılbaşı üstü yaptığımız bu süslemelerle Duru’ya harika bir sürpriz yaptım ve ben de 2014 hedeflerimden birini 2013’de gerçekleştirdim. Evet evet arada böyle hedeflerim de oluyor: cupcake süsleme öğrenilecek, seramik dersi alınacak, daha çok yemek yapılacak:)

Bu harika etkinlik için HP Türkiye’ye, Mutlu Dükkan’a ve Internetanneleri’ne sonsuz teşekkürler…

Not: Efendim bizim iş hayatına başladığımız yıllarda fotokopiler, yazıcılar henüz çok yeniydi. Müşteri ilişkileri eğitimi verirken, bir çalışan şöyle bir anısını anlatmıştı. İşe gelirken yağmurdan ıslanan saçlarını, fotokopi makinasının ışığında kurutmaya çalışan bir kadın, makinanın bozulduğundan şikayet etmiş…Siz siz olun ne kadar teknoloji ilerlese de saçınızı yazıcıda kurutmaya kalkmayın…

 

 

 

 

2 YORUMLAR

 1. son fotoğraf çok güzel olmuş :)))
  saçların ütüleyenleri duydum da fax makinası ile kurutanı duymamıştım
  iyimiş sahiden
  Bu cupcake lere ben de bayılıyorum
  sana kolay gelsin
  eminim güzellikler çıkarırsın
  becerikli kadın
  sevgiler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz