Tan Sağtürk ve “Ada Bale Gösterisinde”

0

Tan Sağtürk’ ün bizim hayatımızda yeri farklıdır. Kızımın televizyonu sınırlı olarak izlemeye başladığı dört yaşında yeni başlayan Bez Bebek dizisi adeta  bağımlılık yaratmıştı. Baba karakteri Hakan yani Tan Sağtürk de dolayısıyla kızımın kahramanıydı. O zamanlar Sağtürk bekardı sadece  rol gereği babalık yapıyordu. Aradan yıllar geçti, kızım büyüdü, Tan Bey baba oldu ve geçtiğimiz hafta Baba Tan Sağtürk’ün bu kez  kitaplarını tanıma fırsatı buldum.

Bildiğiniz gibi aslında kendisi balet. Ülkemizin yetiştirdiği ve bize bu sanat dalını tanıtan, sevdiren kişi. Şu anda tam bir yetenek avcılığı yapıyor. Ülke çapında 22 okulunda da 5000’e yakın öğrenci yetiştiriyor, yetenekli çocukları bulup çıkararak. Tabii bu işi Türkiye’de yapmanın Don Kişot’luk olduğunu da söylemeden geçemiyor.

3 yaşındaki kızı Ada istedi diye saçını kestirecek kadar  cesur bir baba Tan Sağtürk. Sadece kızı baleyi sevsin diye değil tüm ülke çocukları için çalışan, duyarlı, bir o kadar mütevazi,  harika bir kitap dizisi yaratan bir baba, sanatçı. 

 “Ada Bale Gösterisinde’ adlı kitap dizisi   ‘Fındıkkıran’ ve ‘Uyuyan Güzel’ adlı iki kitaptan oluşuyor. Kitapları açtığınız anda sanki  perde açılıyor ve büyülü bir yolculuğa çıkıyorsunuz. Çocuklar ayrıca, kitapların içindeki CD’leri dinleyerek ünlü bestekarların eserlerini tanırken , on beş dakika gibi kısa bir sürede bir başyapıtın hikayesini baştan sona öğreniyorlar.

Dogan Egmont’tan çıkan kitapları bizzat Tan Sağtürk anlatımıyla Barceló Eresin Topkapı Otel’de dinledim ve ben bir anne olarak gerçekten çok beğendim. Kızım küçükken bu tarz resimli kitapları daha çok alıyorduk ama “Ada Bale Gösterisinde” dizisi resimlerin yanında müzik  ve bale hakkında harika bir hikaye de sunduğundan bizim favorimiz oldu iki gündür.

Çocuğunuza baleyi sevdirmek ve kaliteli bir eser sahibi olmak için hiç durmayın hemen temin edin…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz