Tiyatro Spot İçin Perde Zamanı

0

Benim gençliğimde olsaydı – belki de vardı ama ben farkında değildim – mutlaka gideceğim, eğitim alacağım yerlerden biri tiyatro okulu, kursu, atölyesi adı her ne ise o olurdu. E şimdi de var gitsene dediğinizi duyar gibiyim, gitmeyeceğimi nereden biliyorsunuz? Yok yok bu yıl değil ama önümüzdeki yıllarda mutlaka yapacaklarım listeme aldım bu konuyu. Ne zaman Çiçek Dilligil ile sohbet ettik, aralık ayında eğitime başlayacak Tiyatro Spot’tan bahsetti ve ben yine gün 62 saat olsun istedim.

Tiyatro Spot Atölye, Çiçek Dilligil yönetiminde Aralık ayının ilk haftası eğitime başlıyor. İlgimi çeken en güzel taraflarından biri başarılı öğrenciler cast direktörü aracılığıyla dizi, sinema ve reklam filmlerine yönlendirilecek. Yani doğrudan iş imkanı da sunuyorlar. Kazan kazan politikasına dikkatinizi çekerim. Hem usta eğitmenlerden ders almış kaliteli oyuncular hem de kaliteli işler çıkacak filmler demek oluyor bu.

Eğitmenlerin kim olduğunu merak ediyorsanız,

Tiyatro Spot

Çiçek Dilligil, Sema Keçik, Yıldız Tunbul, Bekir Aksoy, A.Sedef Ayter, Tuğrul Tülek, Tamer Güler. Mark Levitas, Levent Tülek, Ferit Koen, Meriç Demiray, Etel Mulinas, Oğuz Yalçın.

Tiyatro Spot

Yazı Atölyesi sınıfı da açılacak Tiyatro Spot’da dersleri öykü ve oyun yazma konusunda çok başarılı bir isim  Murat İpek verecek.

Altı ay sürecek programa kimler katılabilir derseniz 17 yaş üstü diye belirlemişler ama üst sınır koymamışlar. Yani bana uyuyor ya size? Altı ay sonunda sertifikanız oluyor ve eğer başarılı olduysanız cast direktöründen geçer not aldıysanız belki de siz artık bir dizi oyuncususunuz. Yok ben sadece eğitimlerimdeki küçük skeçlerim için istiyorum vallahi. Kamera önüne dair hem oyunculuk hem teknik anlamda gerçekten çok kapsamlı bir eğitim vereceklerinden sanırım en belirgin özelliği bu olacak Tiyatro Spot’un. Sık sık sahaya çekimlere götürecekleri öğrencileri için ayda bir ustalarla söyleşi de program kapsamında. Hatta ilk duayenin ismini vereyim mi? Uğur Yücel.

Dersler her Pazartesi, Salı, Çarşamba akşamı Profilo üçüncü salonda saat 19:00’da gerçekleşecek.

Son söyleyeceğimi ilk söylerim kimi zaman ve ilk yazacağımı da sonunda yazarım huyum kurusun, neden mi adı SPOT? Gelin kurucuları  Etel Mulinas ve Ferit Koen’in dilinden okuyun;

“SPOT derken aklımıza ilk gelen ışıklar, renkler…Spotlar önce bizi ,sonra çevremizi ve hatta dünyayı aydınlatsın. Bizler ışık olup ışık saçalım oyunlarımızla, , eğitimlerimizle ,kurumsal çalışmalarımızla …”

Tiyatro Spot

Ve artık Tiyatro Spot için perde zamanı.

Alkışınız bol olsun.

Telefon: +90 532 482 50 25
E-mail:
info@tiyatrospot.com

www.tiyatrospot.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz