Transformal Nefes Eğitimi

1

Nefes almak size göre amaç mı araç mı desem, ne derdiniz? Zor soru değil mi? Kimse rahat rahat nefes alırken, “ah ne güzel alıyorum veriyorum alıyorum veriyorum şükür” demez ama bulunduğu ortamdaki hava çekilse ve nefes alamasa işte o zaman değerini anlar ve nefes almak tek amacı olur. İşte benim için de nefes almak hiç önemsemediğim çoğu zaman araç bile olmayan sadece bir kavramdı. Üstelik yaptığım işin nefesle bu kadar yakından alakalı iken.

Eşim çoğu zaman nefes almadan yaşadığımı söyler, sporda hep tıkanırım kilom çok olmamasına rağmen, çoğunlukla burnumdan nefes alamam. Bugüne kadar pek çok nefes teknikleri eğitimi veren kişiyle tanıştım, çok fazla bu konuda davet aldım ama herhalde çok da inanmadığımdan bir türlü katılmamıştım.

IMG-20150215-WA0010 (1)

Geçtiğimiz günlerde sevgili arkadaşım Banu Conker’in yıllardır üzerimde oluşturduğu baskıya evet cebren uyguladığı baskıya dayanamadım ve Merakettiklerin’de verdiği Transformal Nefes Eğitimi’ne katıldım. Banu benim çok sevdiğim ama sevmenin ötesinde enerjisini, yaşama sürekli olumlu bakan gözlerini, hayatındaki pek çok zorluğa rağmen düşse bile hemen kalkıp koşmaya devam edişini hayranlıkla izlediğim biri, aynı zamanda nefes koçu. Baskı dedim ya sanmayın ki laf olsun diye. Nefes alamadığımı, zaman zaman yaşadığım tersliklerin enerjimi doğru kullanamamamdan kaynaklı olduğunu gören Banu, beni hep dürttü. Gel nefese, gel nefese, bir dene, faydasını göreceksin diyerek beni hep yönlendirdi. Sonunda zamanı geldi ve ben bu eğitime katıldım.

Çok kısaca anlatmak gerekirse Transformal Nefes, nefes sistemindeki blokajlarda açılım sağlayarak, oksijenin vücutta kesintisiz dolaşımı sağlayan nefes tekniği. Diyaframdan nefes almayı öğreniyorsunuz. Vücudumuzdaki kanın oksijen miktarı artıyor ve bu sayede daha sağlıklı, huzurlu ve mutlu oluyorsunuz.

 IMG-20150215-WA0028

Banu’nun uyguladığı seanslar sırasında, neredeyse yüzde otuz kapasiteyle nefes alan ben, bazı tekniklerle nefesimi serbest bırakmayı öğrendim. Kafamdaki modellerin ve paradigmaların kırıldığını hissettim, diyaframdan nefes almaya başladım hatta biraz fazla rahatlayarak biraz kestirdim.

Ne zaman korksak, üzülsek, kaygılansak nefesimizi tutarız, duygularımızı bu yolla bastırırız. Bu sayede stres ve negatif duygularımız artar. Transformal Nefes sayesinde bu olumsuz duygulardan arınabiliyorsunuz, bilinç altınız temizleniyor, hayatınızda sanki yeni ve temiz bir sayfa açıyorsunuz.

Her zaman söylerim, biz hepimiz bir bütünüz; fiziksel, ruhsal ve zihinsel olarak. Hepsinin bir bütün olarak çalışması, sağlıklı olması bizim yaşam enerjimizi bütünüyle etkiliyor. İşte Transformal Nefes bu üç enerjiyi de olumlu olarak besleyen, hedefleriniz için bir araç. Amaç ise doğru nefes almak.

 Haydi okurlar nefese, Banu’ya benden selam söylerken iki Banu arasında da bir dilek tutun olur mu?

Banu Conker’e ulaşmak ya da eğitimlerden haberdar olmak için;

bitutamnefes@gmail.com

Facebook/Bi’TutamNefes

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz