Uzunnnn bir aradan sonra

0

 

Uzun aralar aslında bir sıkıntının mı habercisidir yoksa neşeden mi ara verilir bazı şeylere bilmem ama her ikisi de var deyip çok uzatmayacağım bu aranın nedenini. Neşe, keder, acı, elem hepsi insan içinse benim de vardı elbet yaz(A)mama sebeplerim ama işte uzun bir aradan sonra yine döndüm dünyama. Bu arada neler oldu neler yaşandı işte kısa bir gezintiye ne dersiniz?

Kızımın artık büyüdüğünü gördüm artık tek başına bir bireydi. Bizden bağımsız bir gruba üye idi ve çok başarılı bir birey, özgüveni yüksek, güleryüzlü, mutlu bir birey. Bir anne için en güzel duyguyu yaşattı bana tabi babasına da; topluluk karşısında bize gösteriler sundu arkadaşlarıyla. Yıl sonu gösterileri vardı 7 Haziranda ve Duru bale, folklor ve orf gösterileri ile gerçekten nasıl da büyüdüğünü gösterdi bize. Sahne açılıp da karşımda kuğu gibi duran o kız benim kızımdı. Gözleri nasıl da bizi aradı hemen. Canım kızım çok ama çok güzeldi o gün. Hele o mantar kıyafet yok mu, zaten minyon olduğu için tam bir mantar kızdı. Kafkas grubuyla başı çekti omzunda taşıdığı testisiyle ve en sevdiği şey bale…. Annesinin bir tanesi.


Büyük ailemizin en küçük ferdi, kuzenim Beyza’nın kızı Frida Sibel Arndt taaa Almanya’lardan bizi ziyarete geldi ve İstanbulda kaldığı süre zarfında bizim evimize konuk oldu tabi bu işe en çok sevinen Duru oldu. Ablalık keyfini doyasıya yaşadı bazen biraz karnı ağrısa da.

Geçtiğimiz pazar babalar gününü kutladık. Günler öncesinden çekirdek aile olarak fotoğrafımızı büyütmüştüm hediye olarak Erkan’a ama tabi bunu paket yapmak bir hayli zor olacaktı ve Durunun da emeği olsun diyerek beyaz kağıda sarılı hediyemizi Durunun resim yeteneği ile süsledik ve ortaya harika bir hediye paketi çıktı. Tabi bundan en çok keyif alan da Duru oldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz