Vino Steak House

0
Yemek yemeyi, yemek aracılığıyla sosyalleşmeyi, kocaman sofralarda arkadaş sohbetlerini seviyorum. Bu yüzden de rejim bana göre değil. Nasıl mı denge kuruyorum; spor yaparak. Sporumu yapıp öğlen arkadaşlarımla yemek yemek ya da akşam bir kaç kadeh tokuşturmak hayatın anlamı benim için. Evet biraz keyif insanıyım. Böyle olunca da keyifli mekan araştırmaya da bayılıyorum. Bizzat denediğim yerleri yazarak çevremle de paylaşmayı seviyorum çünkü ben de gidilmiş denenmiş tavsiyelere bakarak seçim yapıyorum.
Göztepe Bağdat Caddesi üzerinde bulunan ve semtin tek steakhouse’u olan Vino Steak House son keşiflerimden.Evde yemek yapmak istemediğiniz ama önemli misafirlerinizi ağırlamak gerektiğinde, romantik bir akşam yemeği istediğinizde, şirket yemeği organize etmeniz gerektiğinde, kız arkadaşlarınızla özel sohbet edeceğiniz mekan aradığınızda size Vino Steak House size göre.

 Vino Steak House
Ferah iç mekanı, farklı odaları, geniş bahçesi ve keyifli terası ile uzun süre bunalmadan oturacağınız mekanda içeriye girdiğiniz andan itibaren  ahşap ağırlıklı dekorasyonu ile kendinizi evinizin salonunda hissediyorsunuz.
Tarihi dokusu olan köşkün 250 kişilik kapalı, 300 kişilik açık alanı mevcut. Özel odalarda ise 10 kişiden 40 kişiye kadar özel yemekler düzenlemek ve kutlamalar yapmak mümkün.

Zengin Şarap Seçenekleri

14 ülkeden 350 çeşit şarap seçeneği bulunan restoranda içmek istediğiniz şarabı kav odasından kendiniz seçebiliyorsunuz. Arzu ederseniz şarap uzmanından seçeceğiniz şarapla ilgili bilgi alabiliyorsunuz. Türkiye’nin her bölgesinden önde gelen şarap üreticilerinin, butik bağların ve dünya markalarının şaraplarını restoranın kavında bulabiliyorsunuz. 350 çeşit şarap arasından sadece 30 TL servis bedeliyle market fiyatına istediğiniz şarabı açtırabiliyorsunuz. Anadolu yakasında bu uygulamanın ilkini gerçekleştiren Vino Steak House’da şarap fiyat aralıkları ise 25 TL’den 3650 TL’ye kadar değişebiliyor.
 unnamed (3)

Ne yiyelim derseniz, önerilerim;

Başlangıç olarak zengin peynir tabağı, çeşitli füme et,  dana bresaola, dana carpaccio tercih edilebilir.
Et seçeneklerinde ise;  Dana Steaklerden (Dry aged) “T-Bone Steak, New York Steak, Dallas Steak,
Porter House Steak” yanı sıra Antrikot-Kontrfile, Dana Bonfile, Kuzu Eti, Köfte ve Burgerler çok leziz.
Vino Burger, Şato Bonfile, Kuzu Kafes tavsiye edebileceğim diğer tatlardan.
Et yemek istemezseniz  Penne Arabbiata, el yapımı Ravioli , Risotto ve pizza çeşitleri size önerim.
Panna cotta, çilekli milföy, tiramisu, limon sorbe tatlılarda olmazsa olmazlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz