Yeni Asır Yeni Dostluk oldu

4

Son günlerde öyle güzel duygular yaşıyorum ki bazen korkuyorum “acaba ben sona yaklaşıyorum da tüm bu güzellikler ondan mı?” diye. Tövbeee demeyin vallahi bir manevi haz, bir gönül ferahlığı, bir kardeşlik dostluk zinciri…mavi ışık görünüyor bana bak sevgili okur…Geçen gün sevgili Mutfak Deneyleri bir fotoğrafımın altına Birleşmiş Milletler Elçimiz Angelina Jolie yazmış:)  Beni çok şımartan arkadaşlarım var tamam kabul ediyorum.

İmza Karın çok beğenildi, çok okunuyor. Böyle olunca da değişik yerlerden ve özellikle de televizyon kanallarından davet alıyorum sık sık. Bunlardan biri de İmza Günü için gittiğim İzmir’de Yeni Asır TV idi. O kadar güzel bir program oldu ki…İzlemek isterseniz İmza Karın sayfası Basında köşesinde…Programın sunucusu sevgili Esin Sayın Kayser ise bugüne kadar tanıdığım en samimi, en pozitif insanlardandı. Kısacık zaman içerisinde sohbetimiz öyle bir noktaya geldi ki; meğerse Esin Hanım uzun zamandır blog açmak istiyormuş ve bir türlü kısmet olmamış ve ben onu ikna etmeye çalışıyordum…

Ben İzmir’den döndüm ve ertesi gün posta kutuma bir mail düştü: Esin Hanım bloğunu açmış ve ilk yazı olarak bakın ne yazmış….

Banu Özkan Tozluyurt ” İmza: Karın ” kitabı ile İzmir’deydi.

” İmza: Karın” ın yazarı Banu Özkan Tozluyurt canlı yayın konuğumdu. Samimi ve keyifli bir program gerçekleştirdik. Tozluyurt’u tanımama sevgili Burçay Erenay Güngüler vesile olmuştur. Geçtiğimiz hafta, Armağan Portakal’ın fotoğraf sergisinde, Burçay ile yaptığımız kısa sohbette  ” İmza: Karın ” kitabnın yazarı Banu Özkan Tozluyurt’un İzmir’e geleceğini söyledi. Ben de seve seve programımda ağırlamak istediğimi söyledim.
Kitabı sosyal medya sayesinde daha önce duymuştum ancak kitap hakkında çok fazla bilgim yoktu. Henüz kitabı satın almaya fırsat bulamadığım için okuyamamıştım. Şimdi Tozluyurt’un imzası ile okuyacağım.

 Tanışma:

Banu Özkan Tozluyurt ile yayın öncesinde kısaca sohbet ettik.  Bir insan ile ilgili ilk izleniminiz için ilk 10 saniye yeterliymiş. Hakikaten doğru. Banu hanımın bende bıraktığı ilk izlenim: Kesinlikle çok yaratıcı bir kadın olmalı diye düşündüm. Elbette daha sonra ne kadar güleryüzlü, samimi ve mütevazi olduğunu da görecektim. Bir insanın karakteristik özellikleri, onun yarattığı esere, işine de yansır diye düşünüyorum. Bu sebeple bende ” yaratıcı, mütevazi kadın” izlenimini bırakan Tozluyurt’un bu kadar önemli isimleri bir kitapta toplayabilmesine ve böylesi farklı bir eser ortaya çıkarmasına şaşırmadım. Gelecekte çok daha orijinal  işler ile  Tozluyurt’u göreceğimizi düşünüyorum.


Gelelim canlı yayına.
Program su gibi geçti. ” İmza Karın” dışında iki kitabı daha var Tozluyurt’un. ” İmza Kızın ” ve ilk kitabı ” Hayat Çocukla Güzel” .  ” İmza Karın ” 100′ü  aşkın kadının, hayatlarında iyi ya da kötü yer etmiş olan erkeklere yazdıkları mektuplardan oluşuyor. Kitapta tanıdık isimler de dikkat çekiyor.

Tozluyurt, kitapları ile sosyal sorumluluk projelerine destek de veriyor. Bu özel kitabın tüm geliri “  Sınır Tanımayan Ebeveynler Topluluğu Derneği ” ne bağışlanacak. Dernek çok yeni ancak üstlendiği  görevler önemli. Programda derneğin Türkiye çapında yaygınlaştırılması gerektiği ile ilgili de konuşuyoruz.

Sevgili Banu Özkan Tozluyurt , ” Ne güzel oldu da tanıştık ” …

” İmza Karın ” ile ilgili yazacaklarım bitmedi. Devamı kitabı okuduktan sonra..

” İmza Karın ” kitabı ile ilgili bilgi alabileceğiniz internet sitesi:

http://www.imzakarin.com

“  Sınır Tanımayan Ebeveynler Topluluğu Derneği ” ile ilgili bilgi alabileceğiniz internet sitesi:

http://www.stetdernek.org

İşte parayla pulla satın alamayacağınız bir an, bir ilişki, bir dostluk…

İşte bir blog daha doğdu ve benim azıcık ucundan faydam olduysa ne mutlu bana. Hoş geldin Esin sayın Kayser aramıza, eminim tüm takipçilerim takibe alacaktır bloğunuzu….

Esin Sayın Kayser

www.esinsayin.wordpress.com

facebook/Esin Sayin Kayser

twitter/EsinSayınKayser

4 YORUMLAR

 1. Esin hanımın gözlem ve özet yeteneği müthiş…

  “Yaratıcı ve mütevazi kadın” demekle…

  Esin hanım blogunuz hayırlı uğurlu olsun… Anlatacak, dökecek eteğinizde ne taşlar vardır kimbilir…

  Sevgiler

  • Sevgili Armağan, yorumun için çok teşekkür ederim. Bu dünyada hele ki ülkemizde bize kalacak ne var bizden sonra???İki çift güzel söz söylensin hakkımda hepsi bu…Beni sen çok iyi anlarsın. Sevgiyle

 2. Banu hanım merhaba :)
  ” İmza: Karın ” kitabı okurken bana yaşattığı duygu yelpazesini ve varlığımı varlığına armağan ettiğim eşime tekrar aşık olmama sebep size nasıl şükranlarımı sunacağımı bilemedim.
  Yürekten teşekkür ediyorum, harikulade bir yayın. Şanslıyım ki sizinle İzmir’de ki imza gününde tanışma fırsatı buldum, güler yüzünüz ve ışığınız hiç solmasın dilerim.

  Sevgilerimle…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz