Yeni Gelenek, Dijital Gelecek

0

Türkiye’de olsam kesinlikle kaçırmayacağım bir konferanstan bahsetmek istiyorum. Vakti olanlara şiddetle tavsiye ederim, hatta kesinlikle vakit yaratın derim.

İstanbul Bilgi Üniversitesi 13 Aralık Çarşamba günü, İletişim Fakültesi tarafından düzenlenen Yeni Gelenek Dijital Gelecek Konferansı’na ev sahipliği yapacak. Açılış konuşmasını Türkiye’nin ilk halkla ilişkiler uzmanı Betül Mardin’in yapacağı konferansta sektörün uzman isimleri dijitalleşen yeni iletişim çağını anlatacak. Konferansa konuşmacı olarak katılacak Yekta Kopan, Ceyhun Yılmaz, Rahşan Gülşan gibi ünlü isimler de kendi deneyim ve dijital projelerini katılımcılarla paylaşacak

Santralistanbul Kampüsü’nde, saat 10.00’da başlayacak konferans iki oturumdan oluşacak.

Konferansın ‘Dijital Vatandaşlık’ ve ‘Dijital Hayatlar’ konularının irdeleneceği ilk oturumunda; dijital kabilelik, medya okuryazarlığı, sosyal medyanın yazılı olmayan kuralları, sosyal medyada cinsiyet eşitliği, eşitsizliği ve sosyal girişimciler konuşulacak. Konferansın ikinci oturumunda ise, ‘Dijital Dünya’da Çocuk Olmak’ konusu işlenecek. Dijital yerli ve dijital göçmen kavramları, çocukların sosyal medya kullanım hakkı ve görsel dünyanın çocuklarına, filmler üzerinden hayatın nasıl anlatıldığı tartışılacak.

Konferans, Yeni Gelenek Dijital Gelecek twitter, facebook ve instagram hesaplarından ayrıca youtube.com/RGBlive

canlı izlenebilir.

Detaylı bilgi için;

Gökçe Kopuk / İstanbul Bilgi Üniversitesi / 0212 311 7341 / gokce.kopuk@bilgi.edu.tr

Nazan Bağ / İz İletişim / 0538 273 32 60 / nazan.bag@iziletisim.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz