Yordun Bizi 2019

4

Her giden yılın ardından bir iki satır yazmak gelen yılı da her şeye rağmen umutla karşılamak adet oldu burada on beş yıldır. Evet evet 2020, blogumun da on beşinci yılı olacak. Aslında baktığınızda çocukluk dönemi bitti ergenliğin içinde sayılırız beraber. Nelere şahitlik etti, içimi döktüğüm satırlara ne güzel ev sahipliği yaptı. Yeni yılı sevmem için bir sebep daha işte.

2019 sanırım sadece beni değil çoğu insanı yordu. Zor bir yıl olduğunu söylüyor çevremdeki herkes. Kayıplar, hüzünler, iç sıkıntıları, depresyonlar bu yıl çok daha fazlaydı. Benim için 2019 çok sevdiğim Yelda’yı aldı götürdü benden. Oysa yine aynı yıl kutlamıştık ona yakışmayan hastalığın bitişini. Dört ay içinde çok şey yaşadık, sevinç, şaşkınlık, isyan, çaresizlik, öfke ve sonunda ÖLÜM. Yelda’nın gidişi hayatımda çok ciddi farkındalıklar kazanmamı daha doğrusu hayatımın sorumluluğunu elime almamı sağladı bir yandan. Ölümün ne kadar yakın ve aslında ne kadar normal olduğunu gördüm. Yelda’cığımı çok özlüyorum.

Maddi olarak iyi diyemeyeceğim, kazancımın ciddi anlamda azaldığı bir yıl oldu. Belki de yeni projeler yaratmam ve yeni kitabı yazmam için de bir fırsat oldu kim bilir. Yine de yeni yıldan çok daha bereketli ve kazançlı günler beklediğimi belirtmeden geçemeyeceğim. Para bir amaç olmadı hayatım boyunca ama pek çok hayalim için bir araç ve ben bunu elde etmek istiyorum, net.

2019 çevremdeki yüklerden arınmam için güzel bir yıl oldu diyebilirim. Kıyafetten insana kadar bana iyi gelmeyen pek çok şey ile vedalaştım. Kırılmasın, üzülmesin, eskimesin, yıpranmasın dediğim her şey için kırılabilir, üzülebilir, eskiyebilir, yıpranabilir dedim ve demeye devam edeceğim.

Şimdiden bu satırları okuyan sevgili okur, umduğundan da güzel bir yıl olsun, yolundan çiçek eksik olmasın.

Bu yıl, bir gün yara alırsan, unutma “yara, ışığın aktığı yerdir”.

4 YORUMLAR

  1. Mutlu ve yormayan bir yıl olsun Banucum, hepimiz için. Ben yılın bitmesine çeyrek kala doğan torunum Umut’un adının uğuruna inanmak istiyorum, dilerim tüm ülke ve insanlık için umuttur. Çok sevgiler, bu yıl bari görüşebilmek dileğiyle. Beni o çok fincanlı cafeye götüreceksin unutmadın değil mi? :))))

    • Umut, hepimize umut getirsin Nurşen, çok ihtiyacımız var. Sağlıkla büyüsün. O fincanlı kafe kapanmış olabilir hemen araştıracağım. İstanbul’a gelirsen seni bir yerde mutlaka yakalarım ben.

  2. Hepimize 2020 çözebileceğimiz tüm güzellik ve kazanımları getirsin.Kaybettiklerimize ve Yelda arkadaşınıza yıldızlar yoldaş olsun .İYİ SENELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz