Çılgın Sörfçüler

0

Burcu ve Berk ile sanat üçlüsü ve Renkgiller’den sonra Çılgın Sörfçüler ile maceraya hazır mısınız? Benim çok sevdiğim arkadaşım Defne Ongun Müminoğlu’nun kitaplarını daha önce tanıtmıştım. Müzik, dans ve sanattan sonra Defne şimdi de ilk gençlik yazınına yeni bir soluk getirmeye karar vermiş ve çok da iyi yapmış. Üstelik bu defa konu kızım Duru’yu da çok yakından ilgilendiriyor, rüzgar sörfü. Dört yıldır yazları bu sporla ilgilenen kızım için sörf; macera, özgüven, cesaret, doğa, sağduyu demek, çok yakından biliyorum.

Aynı Duru gibi Mira, Tan, Asu, Tim ve EmmaBay Bilge ve Poyraz… Denizi ve rüzgâr sörfünü yaşamlarının bir parçası parçası hâline getirmiş ekip. Konuşan bir sörf tahtası ve onu anlayan bir köpek.

Denizden Gelen Şifre kitabında beklenmedik bir şekilde denizden onlara ulaşan şifreyi çözmek isteyen tek kişi onlar değil. Poyraz onları koruyabilecek mi? Denizdeki mücadeleyi kim kazanacak? Gizemli adamın şimdilik bir yere gitmeye niyeti yok. Peki ya yaptıkları keşfe ne demeli?

Serinin ikinci kitabı Deniz Fenerindeki Adam da ekibimiz sörf yarışlarında yaşanan tehlikelerin gizemli kaynağını bulabilecekler mi? Peki ya eski deniz fenerindeki yaşlı adam gerçekten var mı yoksa sadece bir hayal mi? Poyraz neden böylesine garip davranıyor? Deniz tanrısının yol gösterdiği ekibin tek yapması gereken ipuçlarını çözmek. Heyecan dolu anlar birbirini takip ediyor!

Kısaca Çılgın Sörfçüler ile kalbiniz çok hızlı atacak! Dostluk, doğa, spor, mitoloji, çözülmesi gereken ipuçları…Çılgın Sörfçüler ile bir maceradan ötekine koşun. Rüzgâr sörfünün o renkli ve heyecanlı dünyası ile tanışın.

Artemis Çocuk Yayınları’ndan çıkan kitabı Tuba Şamlı Atilla resimlemiş. Sekiz yaş ve üzeri için kesinlikle öneririm. Kitabın arkasındaki QR kodu okutmayı unutmayın. Harika bir rüzgar sörfü anlatımı var. Ayrıca iki kitaba da imzalı sahip olmak isterseniz, instagram Banu Tozluyurt sayfamı beğenip, 10 Haziran saat 22:00’ye kadar yazı altına yorum bırakabilirsiniz. Kura ile belirleyeceğim iki kişi, yazarından imzalı kitaba sahip olabilir.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz