Nar Lokanta – Nar Gourmet

0

“Yemek yemek üstüne ne düşünürsünüz bilmem ama kahvaltının mutlulukla bir ilgisi olmalı” sözünü benim için söylemiş Cemal Süreya. En sevdiğim, en doyduğum, en mutlu olduğum öğünü bir de şöyle İstanbul’un orta yerinde harika bir sunumla deneyimleyince değmeyin keyfime.

Size Nar Gourmet’nin Anadolu lezzetlerini, misafirperver sunumu ile renklendiren Nar Lokanta’dan bahsetmek istiyorum. Daha önce arkadaşlarımla akşam yemeğine gittiğim, Anadolu’nun lezzetlerine ev sahipliği yapan, aynı zamanda benim İstanbul’un orta yeri dediğim Nuruosmaniye’de bulunan restoran ister tarihi bir İstanbul turuna başlamadan önce kahvaltı edebileceğiniz isterseniz yabancı misafirlerinize Türk yemek kültürünü tanıtabileceğiniz nezih bir mekan.

Dedim ya kahvaltı en sevdiğim öğün diye, Nar Gourmet’nin doğal ve katkısız reçel marmelatları; yöresel balları, organik meyvelerden ürettiği pekmezleri ile gözünüz dönebilir. Bu yüzden önce Türkiye’nin zengin zeytin kültüründen gelen zeytinyağları ve köy ekmeği ile yavaş yavaş başlamanızı tavsiye ederim. Her biri lezzet harikası olan Trabzon’un tereyağı, Ezine’nin beyaz peyniri, Trakya’nın eski kaşar peyniri, İzmir’in tulum peyniri, Anadolu zeytin çeşitleri ile geleneksel Türk kahvaltısının tadına varırken söğüş domates, salatalık ve mevsim yeşillikleri ile taçlandırın kahvaltınızı.

Nar Lokanta

Uzun uzun sofra muhabbetinin yanında Tokat’ın bazlaması, bişisi, Sarıyer’in meşhur kıymalı ve peynirli su böreği, mıhlama, tavada kızarmış yaprak peyniri, Kastamonu’nun sucuğu ile pişmiş sahanda yumurta ve dumanı üzerinde Nar Lokanta Taş fırınında özel olarak hazırlanmış sembusek, taze otlu lorlu pide, tahinli pide, tam buğday, haşhaşlı ekmek çeşitleri, poğaça ve simit çeşitleri de kahvaltıda tadabileceğiniz lezzetlerden.

Nar Gourmet’nin lezzetlerini tadacağınız Nar Lokanta İstanbul’un tarihi caddelerinden birinde, Nuruosmaniye Camii’ne komşu olması, Kapalı Çarşı, Çemberlitaş, Beyazıt gibi tarihi mekanların ortasında bulunması sebebiyle çok rahatlıkla tercih edebileceğiniz bir mekan, tavsiye ediyorum.

Nar Lokanta
www.narlokanta.com
0212 522 28 00

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz