1 Paket = Hayat Kurtaran 1 Aşı

0

21 ülkede yaklaşık 71 milyon anne ve bebeğin hayatını tehdit eden Anne ve Yenidoğan Tetanosu’nu ortadan kaldırmaya yardımcı olmak amacıyla, Prima ve UNICEF’in sürdürdüğü “1 Paket = Hayat Kurtaran 1 Aşı” kampanyası 10. yılına girdi. 2006 yılından bu yana dünya genelinde 300 milyon aşı bağışlanan ve 500 bin bebeğin hayatının kurtarıldığı kampanyada satın alınan her UNICEF logolu Prima bebek bezi karşılığında UNICEF’e bir Anne ve Yenidoğan Tetanosu aşısı değerinde bağış yapılıyor.

Her 11 dakikada bir bebeğin, Anne ve Yenidoğan Tetanosu’ndan hayatını kaybettiği gerçeğinden yola çıkan Prima, kampanyası kapsamında satılan her UNICEF logolu Prima paketi için bir anne ve bebeğinin korunması için gerekli aşı bedelini UNICEF’e bağışlıyor. Her yıl yaklaşık olarak 49 bin bebeğin doğumunun ardından yaşamının ilk ayı içerisinde hayatını kaybettiği hastalığın dünya üzerinden yok edilmesi için kampanya da 2006 yılından bu yana 300 milyon aşı bağışlanırken, bu yıl da Türkiye’den aşı bağışlanması planlanıyor. Böylece son 10 yılda Türkiye’deki tüketicilerin de katkısıyla 17 ülkeden anne ve yenidoğan tetanosu bertaraf edilmiş oldu.

logo

Günümüzde, hala 21 ülkede 71 milyon anne ve bebek, ölümcül ancak bir aşı ile kolayca önlenebilen bir hastalık olan Anne ve Yenidoğan Tetanosu’na karşı koruma bekliyor. Bugüne kadar Prima ve UNICEF’in yürüttüğü 1 Paket = Hayat Kurtaran 1 Aşı kampanyası ile Burkina Faso, Kamboçya, Kamerun, Fildişi Sahili, Gabon, Gana, Gine Bissau Cumhuriyeti, Lao Demokratik Halk Cumhuriyeti, Liberya, Madagaskar, Moritanya, Myanmar, Senegal, Tanzanya, Timor Leste, Sierra Leone ve Uganda’yı kapsayan 17 ülkede anne ve yenidoğan tetanosu ortadan kaldırıldı.

Prima ve UNICEF, 1 Paket = Hayat Kurtaran 1 Aşı’nın 10’uncu yıldönümünü özel #1hayatdiliyoruz kampanyası ile karşılıyor. Prima ve UNICEF’in dünya bebeklerini, yenidoğan tetanosundan koruması için 10 yıldır sürdürdüğü kampanyasına destek vermek isteyen kullanıcılar UNICEF logolu Prima paketlerini satın almalarının yanı sıra, sosyal medya hesaplarından #1HayatDiliyoruz etiketiyle paylaşım yapabiliyorlar. Sosyal medyadan #1HayatDiliyoruz etiketi ile yapılan gönderiler karşılığında Prima, UNICEF’e 1 aşı değerinde bağışta bulunuyor. Ayrıca kullanıcılar kampanyanın aşağıdaki bağlantılarını #1HayatDiliyoruz etiketi ile paylaşarak da yine bir aşı değerinde bağışta bulunabiliyor. Kampanya videolarını şu bağlantılardan izlenebiliyor.

https://www.youtube.com/watch?v=jrW_PZmKomY&feature=youtu.be

 https://www.youtube.com/watch?v=ssqrmjtKH8g&feature=youtu.be

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz