Bebeklerle Dans

1

İnanna Kadın Farkındalık Merkezi’nin ev sahipliği yaptığı “Dance with Babies, Bebeklerle Dans” etkinliğine sayılı günler kalmışken bu işi merkezin kurucularından Nur Niyaz Bildik’e sordum. Nedir bu bebeklerle dans, kimler katılabilir, bu işin eğitimi var mı, işte yanıtlar.

selenyilmaz-social_DWB facebook etkinlik içeriği kare 4

Dance With Babies, dansın ve birlikte hareket etmenin gücü ile aileleri dönüştürmeyi amaçlayan eşsiz bir fitness ve dans programıdır.

Birleşik Krallık’ın ödüllü programı benzersiz içeriğini güvenli ve keyifli kılmak üzere tıbbi uzmanlar, babywearing danışmanları ve dans masterları ile çalışır. Dance with Babies ailesine katılan eğitmenler, International Dance Council, Unesco ve Dancing Families All Around The World ağının bir parçası olmaktadır.
Eğitim tüm fitness uzmanları,dansçılar, zumba eğitmenleri, dans eğitmenleri ve hatta fark yaratıp keyifli bir projeye dahil olmak isteyen herkese açıktır.

Dance with babies

Eğitimin Detayları:

Süre: Aktif ve metodik eğitim 1 tam gün (10 saat) sürmekte, kurs sonrası çalışma dosyasının tamamlanması ve örnek ders sunumu ile sonlanmaktadır. Aktif eğitim sonrası sertifikasyon ve yetkilendirme süreci,eğitmen adayının çalışma temposuna bağlı olarak değişmekle birlikte en fazla 3 ay ile sınırlıdır..

İçerik: Eğitim Programı ilk etapta doğum sonrası dönemi, yeni doğan ihtiyaçlarını ve bebek taşımanın güvenli ve etkili koşullarına değinmekte, eğitmen adayının dans etkinlikleri sırasında karşılaşabileceği durumlar, alabileceği önlemler ve geliştirebileceği metodlar üzerinde durmaktadır. Babywearing eğitimi (bebeğin yetişkin tarafindan taşıyıcı aracı ile taşınması) aktif eğitimde önemli bir yer tutar. Eğitmen adayı birbirinden farklı çok sayıda taşıyıcı ile bebeklerin taşınma koşullarını ve konforlarını deneyimleme fırsatı bulur.

Eğitim programına 7 çeşit dans stilinin (salsa, cha cha, rock n roll, oryantal, klasik bale, hip hop, merengue) bebekler ve çocuklar ile uygulanabilir versiyonları farklı derecelere göre adapte edilmiştir. Eğitmen adayı küçük bebekli ailelerin gereksinimlerini göz önünde bulundurarak, farklı stil dansları birlikte kullanmayı ve bir ders (40dk) içerisinde herkese kolay ve keyifli bir şekilde benimsetmenin metodlarını öğrenir.

Dance with Babies yetişkinlerin bebekleri ile hareket etmelerinden yola çıkar ve dünyada benzeri olmayan bir sistemi uygular. Bu sistem, fitness ve dans adımlarından çok daha fazlasını içermekte, aileleri birbirleri ve bulundukları çevre ve kurum ile iletişimde tutmaktadır. Eğitmen adayı bu sistemi güvenli, eğlenceli ve sosyal dans rutinleri oluşturmak, geliştirmek ve aile içinde dansın ve hareketin önemini paylaşmak üzerine kurgular.

Dance with Babies Sertifika Programının ikinci modülü olan Dance with Toddlers 18 ay-5 yaş çocuklara ve ailelerine yönelik olup Dance with Babies topluluğunun aile içinde dansın önemini paylaşmayi sürdürmesini, aileleri birbirleri ile bağlantıda kalarak kurum ve/veya eğitmenle bir arada tutmayı hedeflemektedir.

* Dance with Toddlers Sertifika Programına katılabilmek için eğitmen adayinin DWB eğitimine kayıt olmuş ya da hali hazırda Sertifikalı DWB eğitmeni olması gereklidir.

Süre: Dance with Toddlers Sertifika Programı 3 saat aktif- 2 saat metodik eğitim olmak üzere 5 saat süren yarım günlük bir eğitim programıdır.
İçerik: DWT Programı boyunca eğitmen adayları DWB rutinlerinin küçük çocuklu yetişkinler tarafından nasıl benimseneceğine yönelmektedir. Ders içeriği ailelerin ve çocukların hem bireysel hem de grup halinde çalışmalarına olanak tanır, sosyal becerilerin gelişmesine yönelik yaratıcı temalar içerir ve aksesuarlarla desteklenir. Eğitmen adayı, DWT özel içerikli eğitim sistemini, aksesuar ve dans temalarını güvenli ve keyifli bir şekilde bir arada sunmayı ve yeni temalar yaratmayı öğrenir.

Kayıt ve Bilgi: serkan@brandingofart.com

0 533 355 06 55
Tarih: 9 Haz. Dance With Babies / 10 Haz. Dance With Toddlers

Yer: İnanna Kadın Farkındalık Merkezi
Bağdat Cad. Açangül Sok. Sema Apt. 6/9 Şaşkınbakkal

0216.411.83.53

1 Yorum

  1. Dans ile ilgilenip kariyerine yeni bir yön vermek isteyen kişiler için süper bir fırsat ve tabiki, geçmiş dönemde derslerin katılımcısı olarak söyleyebilirim ki, biz annelere çok iyi geliyor bu etkinlik. Dilerim daha çok kişi DanceWithBabies ile tanışma fırsatı bulur :)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz