Diyet günlüğü 6,7

2

Evet efendim dün diyetimin ilk haftası doldu. Diyetisyenim Funda Korkmazgil’in ofisine korkarak gittim ne yalan söyleyim. Hayatımda ilk kez diyet yapan biri olarak, kilo verememiş olmaktan korkuyordum. Üstelik sabah da bir arkadaş buluşması yaptık kahvaltı eşliğinde.

Funda’cım beni yine o güler yüzüyle karşıladı. Her ne kadar arkadaşım olsa da, işi konusunda çok titiz. Vallahi arkadaş filan dinlemiyor, karşısında sözlüye kalkmış öğrenci gibiyim. Havadan sudan konuşuyorum ki ölçüm anı geciksin. Çocukları filan soruyorum…Yok, tık yok Funda’da. Çıkıyoruz tartıya, güm kalp güm kalp güm kalp…Ve bir haftada dört yüz gramcık vermişim. Oysa aralarda evdeki tartıya çıktığımda 1,5 kg verdiğim anlar bile olmuştu. Ben de çok büyük hayal kırıklığı. Ama o da ne, Funda gayet mutlu. Çok normal, hiç veremeyebilir hatta kilo alabilirdin dedi. Genelde oluyormuş bu durum. Bu daha ilk hafta, bundan sonra da bu şekilde giderse, programını yenileriz dedi. Sonra Funda başladı sohbete, muhabbete. E ne de olsa bu kez o rahatlamıştı. İlk adım ona göre gayet başarılıydı. Ne yalan söyleyim eskiden yani genç iken çok kolay kilo veren biri olarak ben hiç memnun kalmadım bu işte.

Bakalım yola devam. Bir hafta sonra kaç gram ya da kilogram vereceğim.

2 YORUMLAR

  1. Tebrik ederim Banu. Ne de olsa 400gr vermek hiç vermemekten ya da en kötü kilo almaktan daha iyidir. Sonuçta çaban sonuçsuz kalmamış bir işe yaramış ne güzel :) Benim ilk diyetisyen kontrolüm yarın bende 1,5 kilo falan verdiğimi düşünüyordum ama yazdığı okuyunca kendimden şüphe eder oldum inan :) Bol şans diliyorum umarım hedefine ulaşırsın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz