Hafta sonu kılavuzu

0

Geçtiğimiz günlerde bir arkadaşımla konuşurken, gittiği bir fotoğraf sergisinden bahsetti ve tesadüfen bu sergiyi Hürriyet Cumartesi Eki’nde gördüğünü, daha önce hiç tanımadığı bu sanatçıyla tanışmaktan duyduğu mutluluğu anlattı. Aslında bilgiye ulaşmanın artık ne kadar kolay olduğunu ya da sanatla ilgili herşeyi bir arada bir rehber gibi sunan Hürriyet Cumartesi’ nin bir anlamda kılavuz olduğundan konuştuk. Herşey internette var arayıp buluyorsunuz diyebilirsiniz ama insan bilmediği daha önce hiç duymadığı şeyi arayamaz. Hiç duymadığınız bir restoranı gazetede gördüğünüzde hele bir de en sevdiğiniz Ege yemeklerini yapıyorsa keşfedebilir, hiç duymadığınız bir yazarın yeni çıkan kitabını bu ek sayesinde satın alabilirsiniz.

 

Kızım on bir yaşında ve şu anda ön ergenler için en güzel hafta sonu aktivitesi konserler. Gelin görün ki benim müzik anlayışımla onunki biraz farklı. Hal böyle olunca Hürriyet Cumartesi benim için kurtarıcı, nerede hangi konser var, saat kaçta, biletler nasıl temin edilir gibi her soruyu rahatça bulabiliyorum. Bununla beraber hangi filmler vizyonda, eleştirmenler neler demiş, kaç yıldız vermiş gibi detayları da öğrenip biraz daha bilgi sahibi olarak film izlemeyi de seviyorum açıkçası.

 

Seyahat etmeyi çok seven ve son on yıldır da bloğunda çok geniş seyahat yazılarına yer veren biri olarak Hürriyet Gazetesi Seyahat Eki Pazar günü vazgeçilmezlerimden. Üstelik zaman zaman bu ekte benim de seyahat notlarıma yer verilmesi beni çok mutlu ediyor. Pazar sabahı geç bir kahvaltı, evin ortasına çarşaf çarşaf yayılmış gazeteler ve bir yere yetişme telaşı olmadan bunları okumanın verdiği keyfi sanırım ancak yaşayanlar anlayabilir.

FullSizeRender (20)

Seyahat Eki her zaman ilgimi çekmekle beraber özellikle son üç yılda çıkardığımız kolektif kitap serisi İmza Kızın, İmza Karın ve İmza Ben’in de aynı gazetenin Kitap Eki’nde yer alması ilk başta kendimi görmekten mutlu olduğum için sonrasında da okunacaklar, kategorilerine göre kitap önerileri, bilmediğim yazarlarla tanışma açısından bana çok faydalı oldu.

Hafta sonu ne yapmalı, nereye gitmeli, nerede ne yemeli, ne izlemeli, ne okumalı, neye katılmalı diyorsanız bir kılavuz niteliği taşıyan Hürriyet Cumartesi Eki’ni öneririm. Kimbilir belki benim bir yazımla da karşılaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz