Harçlık Kartı Manibux

0

İşte yine bir kadın girişimci ile karşınızdayım sevgili okur. Bu kez Harçlık Kartı Manibux ve kurucusu Canan Akmanoğlu Bayrak cümlelerimin kahramanı. Harçlık Kartı da ne demeyin. Çocuklar büyüyüp sizden ufak ufak kopup sosyalleşmeye başlayınca hele bir de kalabalık yerlerde olunca çalınma, kaybolma gibi sorunlar da baş gösterince nakit para yerine alternatif arıyorsunuz.

Aslında ben onu yedi yıl önce tanıdım. Kızım ilkokula başladığında okulun rehberlik servisi tarafından verilen bir seminerde psikolojik danışman kimliği ile karşımızdaydı. Açıkçası verdiği bilgiler kadar güzelliği de dikkatimi çekmişti. Güzel ve güleryüzlü hemcinslerimi hiç unutmam. Bir de akıllı, girişimci, cesur ve tecrübelerinden yola çıkarak ihtiyaca uygun işler yapıyorsa desteklemeden de geçemem.

On yedi yıl özel okullarda Psikolojik Danışmanlık yaptıktan sonra, kendi kızlarından ve çevresindeki ailelerin ihtiyaçlarından yola çıkarak bir fikir geliştirip, finans teknolojileri konusunda deneyimli bir ekiple  kendi işini kurar Bayrak. Sonrasında ise Manibux’u gelecekte daha bilinçli, sorumluluk sahibi ve kendini kontrol edebilen, özgür çocuklar yetiştirmek ve yetişmesinde biraz destek olabilmek amacıyla kurar. Tabii şimdi konu “para” olunca ben biraz daha amacı merak ettim açıkçası, hele bir de özgürlük deyince, nasıl bir özgürlük kafam karıştı. Canan Bayrak bu konuda amacı şöyle detaylandırdı;

Amacım, ebeveynlerle birlikte, çocuklarımıza, paranın sadece anlık isteklerde harcamak için değil, tasarruf ve gelecekte kullanmak amacıyla da biriktirilebileceğini öğretmek. Kendi harçlıklarını yönetirken aslında kendi hayatlarının sorumluluklarını aldıklarını onlara hatırlatarak, sınırlar koyarak, henüz yanımızdayken, onların gelecek hayatlarını etkileyecek beceriler kazanmalarına rehberlik edebilmek.

Bunu duyunca şunu da düşündüm; o zaman biz ebeveynler de çocuklarımıza model olmalıyız, tasarruf edip, gelecek için de bugün ayağımızı yorganımıza göre uzatmalıyız. Hani elimizde kredi kartı var diye geleceğimizi etkileyen harcamalar yapıyoruz ya, pardon biz değil başkaları yapıyor hani…

Manibux  harçlık kartı uygulaması  8-18 yaş aralığındaki çocuklara, anne babalarının akıllı telefonlarına yükleyecekleri uygulamayla Mastercard güvencesinde kolayca harçlık gönderebilmeyi sağlayan bir uygulama. Çocuklar kartlarına yüklenen harçlıkla, internet dahil dünyanın her yerinde  harcama yapabiliyor ve aileler de kendi akıllı telefonlarından çocuklarının yaptıkları harcamaları ve nerede yaptıklarını anında takip edebiliyor.

Harçlık Kartı Manibux’un özelliklerine gelince;

Anne ve babalar IOS  marketlerden https://goo.gl/s4QYxz  linkiyle veya Android marketlerden https://goo.gl/FShxHT linkiyle ücretsiz indirecekleri bir uygulamayı telefonlarına kurarak ve kendi adlarına bir kullanıcı tanımlayarak manibux’a ilk adımlarını atabilmekteler.

Ardından www.manibux.com  sitesinden, mobil uygulamalarından veya D&R, Bimeks gibi mağazalardan 5 TL karşılığında temin edecekleri manibux kartları uygulama üzerinden çocukları adına tanımlamaları ve kartları çocuklarına vermeleri yeterli.

Bu aşamadan sonra ebeveynler  düzenli ödeme üzerinden hangi gün ne kadar para göndermek istediklerini belirleyerek çocuklarının haftalık veya aylık harçlık almasını sağlayabildikleri gibi anlık olarak da istedikleri tutarı hızlıca çocuğunun kartına gönderebilirler. Aileler çocuklarının yaptıkları harcamaları ve nerede yaptıkları bilgisini anında uygulama üzerinden takip edebilirken, çocuklar da  harçlık bakiyelerini kendi telefonlarındaki uygulamadan görebilir ve anında kullanabilirler. Kendilerine hedefler koyarak birikim yapıp, tasarruf yapmaya ve kendi paralarını yönetme ve sorumluğunu alma becerisini kazanmaya başlayabilirler.

Manibux kart’a sahip olan gençler, harçlıklarını Master Card güvencesinde dünyanın her yerinde veya Internet üzerinden kullanabilirler.

Artık paranın kaybolması veya çalınması, arkadaşları ile gezerken parasız kalma ve Internet’ten bir şey almak istediğinde anne veya babanın kredi kartını isteme derdine son.

Aylık abonelik sistemi ile çalışan manibux uygulaması ilk ay deneme amacıyla ücretsiz. İkinci aydan itibaren ise kullanmaya devam etmek isteyen anne ve babaların ayda sadece 5 TL ödemeleri yeterli. Üstelik çocuk sayınız birden fazla olsa bile tek bir üyelik bedeli ödenmekte. Bunun dışında  herhangi bir ücret kartlara yansıtılmamaktadır.

Sayfalarca doküman doldurmadan, bir sürü belgeye imza atmadan, herhangi bir banka şubesine gitmeden kartı anında kullanmaya başlayabilirsiniz. Manibux karta özel indirimler de sizi bekliyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz