İlham Verecek Genç Odası Fikirleri

0

Ev dekorasyonunda keyif veren bölümlerden biri olarak eşsiz tasarım imkanı sunan genç odaları söylenebilir. Mobilyadan duvar kağıdına, perdeden halıya kadar, her geçen gün birbirinden özel tasarımlar giderek artıyor. Odayı dekore etmek her ne kadar zor gözükse de çocuğunuzun hayal dünyasına uygun işlevsel ve şık tasarımları oluşturmanız son derece mümkün. Gençlerin gelişim çağı ile birlikte zevklerinin de netleşmesi, genç odası dekorasyonuna nereden başlayacağınız konusunda sizlere yardımcı olabilir. İdeal genç odası tasarımını nasıl oluşturacağınızı bilmiyorsanız, hemen şimdi kâğıt ve kaleminizi alarak not almaya başlamanızı tavsiye edebiliriz.

Tasarımda İlk Kural: Beklentileri İyi Belirleyin

Gençlerin yaşadığı yeri sevmesi ve odasında keyifle vakit geçirmesini sağlamak için, doğru ve keyifli bir alanın sunulması son derece önemli. Bu nedenle seçim yaparken dikkat edilmesi gereken ilk nokta odaya uygun mobilya seçimidir. Genç odası modellerinde seçenekler çok fazla sunulsa da tercihinizi işlevsel olup olmadığına dikkat etmelisiniz. İdeal bir genç odası takımında karyola, gardırop, komodin, şifonyer bulunsa da bu mobilyalara çalışma masası, kitaplık hatta televizyon standı ve konsol da eklenebilir. Çocuğunuzun yaşadığı yerden keyif almasını istiyorsanız, özgürce hareket edebilecekleri alanlar yaratmanız gerekir. Eğer odada dar bir alana sahipseniz, odanın tamamını eşya ile doldurmak yerine, daha az yer kaplayan kullanışlı mobilyaları tercih etmeniz gerekir.
Bir diğer önemli nokta ise, mobilyaların odadaki konumuna karar vermeniz. Eşyaları duvara doğru yaklaştırmanız durumunda, ortadaki boş alan artarak çocuğunuzun rahatlıkla hareket etme kapasitesi artabilir. Eğer kitaplık ve çalışma masası da tercih edilmişse, odadaki kapladığı alana dikkat etmelisiniz. Unutulmamalıdır ki kendini göstermeyi başarabilen bir tasarım, baştan aşağı tüm detayı düşünülerek elde edilir.

Genç Odasında Açık Tonların Önemi

Bir genç odasını dekore ederken tercih edilecek renkler de elbette önemli bir bölümü oluşturuyor. Çocukluk çağından çıkmış bir gencin yaşam alanına sabit renkler olarak kabul edilen pembe ve mavi renkleri tercih etmek son derece yanlış olur. Bu noktada gençlerin yaşam tarzlarına, zevklerine, isteklerine uygun bir dekorasyon oluşturulması gerekir. Onların fikirlerini almayı sakın ihmal etmeyin!
Koyu renkli tasarımlar, ortamı daha koyu ve odayı dar gösterdiği için, genellikle açık ve asil renkler tercih edilir. Çalışma masası da bulunan odada konsantrasyon sağlanması hedefleniyorsa krem, bej, beyaz, açık gri gibi renkleri tercih ederek evinize ayrı bir sıcaklık katabilirsiniz. Eğer çok açık renkleri kullanmak istemiyorsanız, biraz daha koyu renk olan ceviz ağacı tasarımlı genç odası mobilyalarını inceleyebilirsiniz.

Duvarlar Ahenkle Dans Etsin
Siz ne kadar az ve sade bir dekorasyon düşünseniz de gençlerin kendilerine ait alanında, rengarenk ve bol dekoratif ürünler istemeleri gayet normal karşılanır. Genç odası dizaynında başarı sağlanması mobilyalar kadar, duvar dekorasyonu uyumuna da dikkat etmek gerekir. Her yıl öne çıkmayı başaran bu trendle renkli, desenli ve boyanabilir duvar kağıtları gibi farklı modeller bulabilirsiniz. Model seçiminde sadece mobilyalara uygunluğu değil, çocuğunuzun karakterine uygun olmasını da göz ardı etmemelisiniz. Odayı hareketli kılmak için kullanacağınız duvar kağıtları, sadece evinizin atmosferine değil, hayatınıza da tamamen renk katabilir.

Genç Odaları Aksesuarlar ile Cıvıl Cıvıl!

Söz konusu genç odası ise, mobilyalar kadar elbette ki aksesuar detayları da önemli. Odayı hareketli kılmak için sadece kullandığınız renkler değil, tercih ettiğiniz dekoratif ürünler de sizlere yardımcı olabilir. Bu ürünlerin başında tablolar, çerçeveler, yastıklar, dekoratif aynalar, biblolar, mumluklar gelir.
Unutmayın, çocuğunuzun zevkine ve isteğine göre en uygun dekoratif ürünü seçebilirsiniz. Siz de genç odası fiyatları hakkında bilgi almak istiyorsanız Koçtaş’ı ziyaret edebilir, web sitesinden hemen sipariş verebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz