Kansersiz Yaşam Derneği – Alışveriş Yaşatır

0

Onunla tanıştığım gün 20 Şubat 2012’de bloguma banner ekledim. Kansersiz Yaşam Derneği ve başkanı sevgili Dida Kaymaz. Tam üç yıl olmuş, üç yıldır hayatımda ve üç yıldır ondan çok şey öğreniyorum.  Dida Kaymaz, doktorların “6 ayın kaldı” dediğinden beri, tam 9 yıldır, kansere inat yaşıyor. Bir yandan da, Kansersiz Yaşam Derneği Başkanı olarak kanserli hastalara umut aşılıyor. Şu an 37 yaşında olan Dida Kaymaz, 27 yaşından beri kanserle mücadele ediyor. Önce mide, ardından kolon ve akciğer kanserine yakalanan Dida Kaymaz’ın vücudundaki kanser hücreleri daha sonra karaciğer ve beynine sıçradı. Dida Kaymaz’a doktorların  6 ay ömür biçmesinin üzerinden tam 9 yıl geçti. Dida Kaymaz büyük oranda yendiği kanserle mücadelesine halen devam ediyor.

Kansersiz+Yasam+Dernegi+Gorsel+5

Kendisi gibi kanserli kişilere destek olmak, yaşadığı deneyimleri aktarmak üzere 2010 yılında Kansersiz Yaşam Derneği’ni kuran Dida  profesyonel yaşama dönmek yerine tüm zamanını Kansersiz bir Türkiye yaratmak üzere toplumu bilinçlendirmeye, kanserli kişilere ve ailelere destek olmaya harcıyor. Kurulduğu günden beri çok önemli çalışmalara imza atan ve bir çok kanserli kişiye ve ailesine umut ışığı olan Dida , kanserle mücadele eden kişilere moral vermeye ve onlara yardım elini uzatarak bir umut olmaya çalışıyor.

Kansersiz Yaşam Derneği (KAYD)  Türkiye’nin dört bir yanından kanser hastalarına el uzatırken, hastalıkları süresince ihtiyaçları olan moral ve eğitim konularında çalışmalar yapıyor. KAYD aynı zamanda yürüttüğü diğer faaliyetlerle sağlıklı insanların hastalıktan korunmaları konusunda farkındalıklarını arttırmaya, kansere neden olan yaşam ve beslenme koşulları hakkında toplumu bilinçlendirmeye çalışarak, kansersiz bir dünyanın oluşumuna katkıda bulunmayı amaçlıyor.

Kansersiz Yaşam Derneği, moral desteğe ihtiyaç duyan insanların yanında olmak, kanserin önlenmesi adına halkı bilinçlendirmek üzere konferanslar, sohbetler düzenliyor. Özellikle de yürütmekte olduğu GülümseSEN projesi ile kanser hastası çocuklarımızın yüzünde bir gülümseme yaratmak için düzenli hastane ziyaretleri gerçekleştiriyor. Çocuklara yönelik sosyal etkinlikler düzenliyor. Kanser hastalarına eğitim ve psikolojik destek vererek yaşam kalitelerini arttırmaya çalışıyor. Kanserle mücadelede multi disipliner yaklaşımın önemini vurgulamak üzere ulusal ve uluslararası konferanslara imza atmaya hazırlanıyor. Sağlık kurumlarının ihtiyaçlarını karşılıyor ve özellikle kamu hastanelerinde bulunan çocuk onkoloji servislerinin koşullarının iyileştirilmesine ve yenilemesine elinden geldiğince destek olmaya çalışıyor.

Kansersiz+Yasam+Dernegi+Gorsel+4

Kanser hastalarına destek olmak ve kanserin erken teşhisi ile tedavisinde toplumu bilinçlendirmeyi amaçlayan Kansersiz Yaşam Derneği’nin, geliri kanser hastası çocukların tedavisine destek olmak üzere kullanılacak “Alışveriş Yaşatır” etkinliği öncesinde Communications Hub organizasyonuyla Sheraton Otel Quebbe Restoranda buluştuk.

KAYD+Blogger+Toplanti+Resim1

Dida’nın kanserle mücadele hikayesini paylaştığı ve Kansersiz Yaşam Derneği’nin çalışmalarını aktardığı toplantıda Kansersiz Yaşam Derneği’nin 31 Mart 2015’de Zorlu Raffels Otel’de gerçekleştireceği Alışveriş Yaşatır etkinliği de anlatıldı.

Ben 31 Mart 2015’de Zorlu Raffels Otel‘de olup hem değişik ürünlerin sergilendiği stantları gezeceğim hem de Kansersiz Yaşam Derneği’ne deste olacağım, gelenlerle görüşmek üzere.

FullSizeRender (6)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz