Karanlıktan Işığa Lotus Kadınlarının Yolculuğu

0

İstanbul’da Flamenko Dans Dersi nerede diye biri bana sorsa hemen Melis Cangüler Azulmavi Flamenko Akademi’yi öneririm. Kalitesiyle, farklılığıyla ve yenilikleriyle kendini sürekli geliştiren ve ülkeler arası kültür alışverişine önem veren bir zihniyetle çalışan Melis Cangüler Azulmavi Flamenko Akademi gerçek bir kültür elçisi.  Başta İspanya ve Endülüs Kültürü’nü tanıtma ve bu kültürü öğretmeye yönelik projeler geliştirirken İspanya ayarında kaliteli eğitim vererek Türk sanatseverlerini Flamenko dansı ve müziği ile buluşturmak gibi de bir misyon edinmiş.

Misyonuna bağlı olarak işte yine bir ilki gerçekleştirecek Melis. Lotus çiçeği gibi karanlıktan, kirlenmeden ışığa ulaşmış; yaşadığı acıları, aşkları ve resme olan tutkusuyla sarsıcı bir kadın hikayesi olan Frida Kahlo’nun hayatı,ilk kez Flamenko Dans Tiyatrosu olarak Haziran ayında sahnede olacak.

Orijinal fikri Melis Cangüler’e ait olan yönetmenliğini Zeynep Özyağcılar’ın üstlendiği Lotus Kadınları Serisi’nin ilk temsili olan “FRİDA”  Türkiye’de ilk kez flamenko dans tiyatrosuyla buluşacak. İki kadının öncülüğünde gerçekleşecek bu görsel şölen kaçmaz.

Azulmavi Flamenko Akademi Melis Cangüler, ve Akademi Dansçıları’nın sahnede olacağı, birlikte, acı, aşk ve tutkunun vücut bulduğu Frida’yı, flamenkoyla anlatacakları gösteri 23 Haziran 2018’de  Şişli Cemil Candaş Kent Kültür Merkezi‘nde sergilenecek.Biletler Biletiva’da.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz