Manuela Barrios Türkiye’de

0
Farkındaysanız günlerdir yazmıyorum hatta ilk defa bu kadar uzun zaman ara verdim yazmaya. İçimden gelmedi, yazmak istemedim…Yaşananlar, kayıplar, hüzünler…Hiç elimi kaldırasım yoktu fakat birkaç gündür ülkemde güzel şeyler olduğunu da görünce yazmak, yeniden silkelenmek istedim. İşte seninle çok güzel bir etkinlik haberini paylaşmak istiyorum sevgili okur. Hele bir de bu etkinliğin mimarı lise arkadaşım olunca daha bir heyecanla paylaşıyorum. Evet, İspanya Sevilla’ nın ünlü Flamenko Dansçıları’ndan  Manuela Barrios “A SOLAS” adlı gösterisiyle ilk defa Türkiye’de!
Manuela Barrios, Endülüs Kültürü Flamenko Derneği “AZULMAVi” katkılarıyla gerçekleşecek olan gösterisi ile 31Mayıs 2014 cumartesi günü saat 20:30’da İTÜ Maçka Mustafa Kemal Amfisi’nde izleyiciyle buluşacak. Sanatçıya gitarda  Antonio Heredia, vokalde Melchor Campos eşlik edecek.
14 yaşındayken flamenko dans ve klasik bale eğitimine başlayan Lima doğumlu Manuela Barrios; Manolo Marin, Juan de los Reyes, Andres Pena, Andres Marin ve Pilar Ogalla gibi flamenkonun büyük isimleriyle çalışmalarına devam etmek üzere 19 yaşındayken Sevilla’ya yerleşmiş. Dört yıl boyunca Fundacion Cristina Heeren de Arte Flamenco Dans Okulunda Milagros Mengibar, Jose Galvan, Rafael Campallo, Carmen Ledesma, Ursula Lopez, Ruben Olmo ve Javier Baron gibi önemli isimlerle çalışan Barrios, bu okuldan üstün başarı derecesi ile mezun olmuş.
İspanya, Peru, Japonya, Rusya ve Fas gibi birçok ülkede çalışan sanatçı, Salvador Tavora tarafından yönetilen Flamenco Para Traviata adlı gösteride La Cuadra de Sevilla grubuyla birlikte yer almış. Barcelona’nın meşhur El Cordobes’i ve Japonya’daki El Flamenco gibi birçok tablao’da (flamenko bar) çalışan Barrios; Milagros Mengibar, El Mistela, Carmen Ledesma, Calixto Sanchez, Nino de Pura gibi önemli isimlerle aynı sahneyi paylaşmış.
Şimdi de Türkiye’de sahne alacak Manuela Barrios’u izlemek için biletler Biletix‘den temin edilebilir.
Biletix Çağrı Merkezi ( 0 216 556 98 00)
Manuela Barrios hakkında daha fazla bilgi isterseniz,  Melis Cangüler ile iletişim kurabilirsiniz:
melisflamenco@gmail.com
0212 211 51 33- 0 507 651 36 22

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz