Özlem Berk İle Hayat Tasarım, Tasarım Hayat

1

Kesinlikle hemcinslerime farklı davrandığım doğrudur, hele ki böyle güzel işler yapanlar blogumun en değerli konukları. Özlem Berk de bu çok değerli ve özel kadınlardan. Onu Samsun’da Kumköy İlkokulunda Dilek Livaneli sayesinde tanıdım. İkisi de bu ülkenin örnek kadınlarından, yaşadıkları şehre değil tüm ülkeye hizmet eden takdire şayan kişilikler.

Özlem Berk önümüzdeki günlerde İstanbul’da bir eğitim verecek; Tasarım Hayat, Hayat Tasarım. Bu eğitimde, tasarım odaklı düşünme, özel ve profesyonel yaşamda bunu pratiğe dökebilmek için teorik bilgiler ile deneyimleyerek yaratıcı çözümler üretmek ve yaratıcılığın gelişmesinin yanı sıra yaşama bir tasarımcı gözüyle bakabilmek hedeflenmekte. Günlük yaşam içindeki farkındalığımızı arttırmaya, sağ ve sol beyni bir arada çalıştırırken, “yarar ve anlamı” birleştiren bütüncül bir anlayış olan tasarımı yaşamın içine dahil ederek iç dünyamıza hedefli, akılcı ve felsefi bir bakış açısı kazandırmak fena olmaz değil mi?

Picasso “Hayatın anlamı yeteneğinizi bulmak; amacı ise onu başkalarına sunmaktır”  demiş. İşte Özlem Berk, anlam ve amacı bulmuş bir insan. Öğrendiği ve öğrenmeye devam ettiği her şeyi, birbiriyle kaynaştırıp yeni formlara sokup insanlarla paylaşmayı amaç edinmiş. Keşke herkes yapabilse… Hayatımızın tasarımlarımızdan ibaret olduğunu ve tasarımcıların bizler olduğunu anlatmak için bu yola çıkmış.” Tasarım Hayat Hayat Tasarım” tam da bunu anlatan bir eğitim.
Katılımcılar, eğitimde kendi iç dünyalarına akılcı, felsefi, tasarım odaklı ve sanat dolu bir yolculuk yaparken evlerine akıllarında sorular, bir hoşluk hissi ve iki sanat eseri ile dönüyorlar.. (Boyalar, fırçalar, tualler ve kübizm…)
Türkiye’de olsam bu eğitimi kaçırmazdım. Benden duyurması, arada kendimize yatırım yapmak, hayata bağlılığımızı, motivasyonumuzu, yaşam enerjimizi arttırıyor, kesin bilgi.

1 Yorum

  1. Sevgili Banu,
    Benim için yazılmış ilk blog yazısı. Çok mutlu oldum.
    Nice başarılı günler, yıllar, ömürler diliyorum.
    Sevgiler…
    Özlem

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz